Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Jak być bardziej kreatywnym i zwiększyć swoją kreatywność

Jak być bardziej kreatywnym i zwiększyć swoją kreatywność

Zanim zastanowię się nad tym, jak być bardziej kreatywnym, pozwól, że zacznę wskazywać na prawdziwe bariery, które niektórzy ludzie wydają się mieć, gdy chcą zwiększyć kreatywność, niech pomyślą, czy któraś z tych rzeczy odnosi się do Ciebie i Twojego życia.;

1. Brak czasu. To nie jest tak poważne, jak myślisz. Łączenie myśli i pomysłów zajmuje tylko kilka sekund. To może się zdarzyć w każdej chwili, gdziekolwiek. Pod warunkiem, że jesteś we właściwym stanie i zwracasz uwagę na własne doświadczenia.

Kreatywność moim zdaniem jest bardziej o jakości czasu, który masz i bycie otwartym na siebie. Chociaż to trochę potrwa.

2. Strach przed byciem osądzonym. Kiedy pracowalem dla krajowej gazety i mielismy burze mózgów sesje, ludzie czesto Bali sie wyrazic pomysly. Kreatywność skutkuje niezwykłymi pomysłami, a być może nawet czymś innym. Można je uznać za Dziwne, Dziwne lub wymagające. Strach przed byciem uznanym za dziwaka, głupka lub po prostu innego często zabija kreatywność. Gdybym bał się, że ludzie myślą o mnie coś takiego, nie kłopotałbym się wstawaniem rano z łóżka; uwielbiam fakt, że ludzie myślą, że jestem tym wszystkim!!

3. Brak poczucia własnej wartości. Kiedy robisz coś twórczego, wykraczasz poza granice tego, co było bezpieczne i znane w przeszłości, dla siebie, a może nawet dla innych. Kiedy nie jesteś pewien siebie, bycie innym w jakikolwiek sposób może być ryzykowne lub sprawić, że poczujesz się bezbronny. Niebezpieczeństwo polega na tym, że rezygnujesz ze swojego nowego wglądu, by wtopić się w tłum. Rozbijcie te kajdany!

4. Strach przed porażką. To nas powstrzymuje. Jeśli tworzysz nowe połączenie w mózgu nie może być wrodzone "dobre" lub "złe"w tym. Niepowodzenie może mieć naprawdę tylko dwa znaczenia; po pierwsze, że nie działało w sposób, w jaki tego chciałeś. Po drugie, komuś innemu się to nie podobało. Ale co z tego??!! Muszę wam powiedzieć, że dostaję wiele komentarzy na temat tego, jak generuję tak wiele udanych projektów i często jestem pytany, jak to robię. Zawsze zwracam uwagę, że projekty te stanowią w rzeczywistości tylko około 10% tego, co sobie wyobrażałem. Pozostałe 90% nie zadziałało lub nie wypłynęło z mojego mózgu.


Kreatywność nie jest zarezerwowana tylko dla geniusza. Einstein był genialny, ale niekoniecznie jest dla nas najlepszym modelem kreatywności. Nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy, aby być kreatywnym. Owoce twojej kreatywności mogą objawiać się na wiele, wiele różnych sposobów, w rzeczywistości tak sądzę.

Jeśli kiedykolwiek wątpisz w swoją zdolność do kreatywności, przypomnij sobie, że kilka razy każdej nocy tworzysz zupełnie nowy sen, który piszesz, działasz i oglądasz, który obejmuje wszystkie Twoje zmysły i ma efekty, które mogą trwać długo po ich zakończeniu. To stworzenie jest tak bardzo bez wysiłku, że większość ludzi nawet go nie rozpoznaje.

Jak być bardziej kreatywnym.

OK, więc jak można być bardziej kreatywnym? Dam ci kilka pomysłów.;

1. Znajdź właściwą postawę umysłu. Zbadaj, jakie stany kojarzysz z kreatywnością. Odkryj właściwie, co wyzwala i utrzymuje, że jesteś kreatywny. Jaka jest twoja najlepsza pora dnia? Najlepsze środowisko? Czy musisz być sam, czy z innymi, czy sam pośród innych? Potrzebujesz dźwięków, ciszy lub dźwięków tła? Zbuduj profil swojego stanu kreatywności, a następnie zrób czas i przestrzeń na to regularnie, zamiast czekać na jakąś boską interwencję i na to, aby stało się to samo.

2. Kultywować marzenia. Zwróć uwagę na swoje doświadczenie życiowe i uwagę na istniejącą kreatywność, a nie lekceważenie dni-marzenia i marzenia. Nie pozwól sobie zmarnować tego, co możesz już odkryć, ignorując to.

3. Zadaj sobie pytanie " co jeśli?"i" co jeszcze?"i" jak inaczej?"Zawsze wykraczaj poza to, co myślałeś, znajduj coraz więcej różnych pomysłów.

4. Kiedy i (lub) pojawi się problem, należy udawać, że zwykłe rozwiązanie nie jest dostępne. Może to działać na wiele różnych sposobów. Jeśli twój komputer się dzisiaj zepsuje, jak inaczej mógłbyś pracować? Jeśli Zwykle kłócicie się twarzą w twarz, co by się stało, gdybyś zamiast tego spisała swoje uczucia? Niektóre rozwiązania mogą nie być lepsze od tych, do których jesteś przyzwyczajony: inne mogą zaoferować Ci wspaniałe nowe możliwości. Zrób coś innego. Napisałem o tym pomyśle we wcześniejszym artykule zatytułowanym zrób coś innego, sprawdź to.

5. Zobacz, jak wiele różnych wyników można uzyskać z tych samych składników. Jestem pewien, że wielu z was wie, że istnieje książka kucharska o nazwie "przepisy 1-2-3" Rozanne Gold, w której każdy przepis jest wykonany z tylko trzech składników.

Niektóre przepisy używają tych samych trzech składników, ale różne procesy lub ilości przychodzą z różnymi rezultatami.

Możesz mieć jakąś świetną zabawę, biorąc codziennie obiekt i wyobrazić sobie lub myśleć o tym, jak wiele innych zastosowań może mieć, można nawet myśleć o tym, jak połączyć je z innymi obiektami.

6. Pomyśl o różnych sposobach na zrobienie tego, co znane. Zmień kolejność, w jakiej robisz rzeczy, używasz różnych rzeczy, używasz mniej uprzywilejowanej ręki; jak tylko złamiemy rutynę, przechodzimy ze stanu, w którym jesteśmy na autopilocie do stanu, w którym jesteśmy żywi i czujni. Ćwiczysz nieznane połączenia w mózgu i pomagasz budować nowe połączenia w mózgu. Wspaniałe uczucie!

7. Uważaj na różnicę, która robi różnicę. Kiedy natkniesz się na coś, co wydaje ci się inne, zadaj sobie pytanie, co jest w tym, co jest tak różne, nowe lub niezwykłe. Gdzie jest kluczowa różnica?

Chcę wspomnieć o strategii, o której dobrze mówi się w kręgach NLP i z której korzystałem od wielu lat i która jest strategią kreatywności Disneya.

Strategia kreatywności Disneya polega na rozwijaniu swoich marzeń i dawaniu im jak najlepszej szansy na urzeczywistnienie się. Nazwa pochodzi od Walta Disneya, który często wcielał się w trzy różne role, gdy jego zespół rozwijał pomysł; marzyciela, realistę i krytyka. Robert Dilts, pionier NLP, modelował i rozwijał tę strategię jako narzędzie NLP. Niektóre artykuły Roberta, które uprzejmie ofiarował, można znaleźć na mojej stronie internetowej.

Strategia oddziela te trzy istotne role w procesie przekładania kreatywnych pomysłów na rzeczywistość, tak aby można było je rozpatrywać oddzielnie dla osiągnięcia maksymalnej jasności i skuteczności.

Wiele firm posiada specjalistów w każdej z trzech dziedzin, a ja sam prowadziłem prace konsultingowe z firmami, podczas których poprosiłem różnych członków zespołu, aby przyjęli jedną z ról. Możesz również odgrywać wszystkie trzy role samodzielnie, jak to często robię w coachingu lub doradztwie biznesowym, z własnymi pragnieniami, potrzebami i celami.

Jednak zwyczajowym sposobem jej wykorzystania jest przydzielenie trzech ról różnym ludziom (realistowi, marzycielowi i krytykowi) do oceny planów lub zadań. Poproś kogoś, żeby zagrał marzyciela i opowiedział ci o wszystkich możliwościach tego pomysłu. Poproś kogoś innego, by dokładnie zbadał, co by się stało z jego realizacją (realista), a kogoś, by się temu przyjrzał i naprawdę ocenił jego mocne i słabe strony (krytyk). Możesz zmienić role. Jeśli robisz to na własną rękę, pamiętaj, aby zachować role bardzo oddzielne i zapisać je. Robię to z wieloma własnymi pomysłami i zmianami, które chcę wprowadzić w moim życiu.

Można go nawet użyć w spotkaniu podzielonym na trzy etapy; każda rola jako oddzielny etap. Najpierw niech wszyscy zaczną myśleć o burzy mózgów i będą kreatywni; potem niech pomyślą o tym, co faktycznie musi się wydarzyć w praktyce; potem niech krytycznie ocenią możliwości.

Sugeruję, żebyś miał trochę zabawy będąc kreatywnym i robiąc rzeczy inaczej, aby generować więcej kreatywności. To wspaniałe uczucie, a jeśli odkryłeś, że twój postęp do sukcesu lub Wyniki, których pragniesz został zablokowany lub poszedł w stagnacji, to pomyśl o byciu bardziej kreatywnym w jaki sposób i co robisz.

Posting Komentar untuk "Jak być bardziej kreatywnym i zwiększyć swoją kreatywność"