Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Co Ja Zrobię Z Resztą Mojego Życia?

Co Ja Zrobię Z Resztą Mojego Życia?

Nieoczekiwane zmiany w życiu. Przewidywane przejścia. Długie, bezsenne noce. Co te trzy rzeczy mają wspólnego? Umiejętność prowokowania jednego z najbardziej niepokojących pytań w bibliotece ludzkich introspekcji:

"Co u licha mam zrobić z resztą mojego życia?"

Podczas gdy nie mogę udawać, że odpowiadam na to pytanie dla kogoś innego niż ja sam, mogę zaoferować tym na tym stanowisku kilka podstawowych wskazówek, jak zapewnić, że ich przyszłość okaże się tak jasna, jak powiedział ich uczeń.

Czas Na Stworzenie Mapy


Zbyt często, w obliczu ważnej (lub nawet nie tak ważnej) decyzji życiowej, mamy tendencję do albo podjęcia pierwszego przyzwoitego wyboru, który się przedstawia, albo pozwalamy okolicznościom wybrać za nas domyślnie-odkładając tę decyzję do czasu, aż nieubłagany prąd życia zmiecie nas z punktem zwrotnym. Jak możesz sobie wyobrazić, to nie jest najlepszy sposób, aby dostać to, czego chcesz od życia. Ale opcje, z którymi mamy do czynienia w życiu, mogą być tak bardzo rozbieżne, lub tak zwodniczo podobne, że trudno jest wiedzieć, który zwrot podjąć. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy mieli jakąś mapę drogową, która pomoże nam wiedzieć, którą ścieżką podążać, a którą mijać?

Poniżej znajduje się pięć pytań, które każdy powinien sobie zadać przed rozpoczęciem jakiejkolwiek nowej drogi. Odpowiedzi na te pytania powinny być następnie wykorzystywane do kierowania decyzjami i do kierowania działaniami - kiedy pojawia się wybór, po prostu porównać różne opcje z deklarowanymi pragnieniami i wybrać opcję, która zbliża cię do (lub przynajmniej przesuwa Cię najmniej daleko od) do celu - zadeklarowanych celów i pragnień.

1. Co dla mnie znaczy sukces?

Bądź bardzo dokładny. "Chcę być bogaty "to nie jest odpowiedź - tylko co znaczy" bogaty"? Myślisz o ustawieniu numeru? A jeśli tak, to dlaczego? Czy też termin "bogaty" jest substytutem pewnych wolności i możliwości, które postrzegasz jako przychodzące tylko z pieniędzmi - a ograniczając je do dostępu tylko za pośrednictwem pieniędzy, czy nie dostrzegasz innych alternatywnych ścieżek?

Niektóre bardziej konkretne alternatywy dla "chcę być bogaty", w zależności od jednostki, mogą być:" chcę mieć wystarczająco dużo dochodu netto, aby sprostać moim obecnym obowiązkom finansowym bez obciążenia, plus mieć czas i pieniądze na podróż", lub" chcę być w stanie wygodnie sobie pozwolić na styl życia w Nowym Jorku, jet setting, "lub" chcę spędzać 4 dni w tygodniu w domu z dziećmi, " itp.

Powinieneś spróbować wymyślić co najmniej trzy odpowiedzi na pytanie, co sukces naprawdę znaczy dla ciebie osobiście, a każda z nich odzwierciedla inny aspekt tego, co czujesz, tworzy naprawdę udane życie. I utrzymać kwestię pieniądza tylko na jednym stanowisku-w końcu takie rzeczy jak Osobiste spełnienie, duchowe znaczenie i inne istotne potrzeby i wartości nie mogą być rozwiązane, nabyte lub nawet pod wpływem pieniędzy

Jedną z największych przeszkód na drodze do sukcesu jest to, że większość z nas nigdy świadomie nie badała, co to dla nas znaczy, poza mglistym i mglistym wyobrażeniem o sławie, fortunie czy innym światowym sukcesie. Wiedza, co naprawdę oznacza dla Ciebie sukces - co masz nadzieję lub wyobrażasz sobie, że te ogólne definicje sukcesu rzeczywiście zapewni i jak chcesz, aby te rzeczy wyglądały fizycznie w twoim życiu - pozwala Ci ważyć swoje wybory dokładniej.

2. Jakie są moje niezbywalne potrzeby?

Wymień wszystkie rzeczy, które wyobrażasz sobie jako nieuniknione parametry udanego i przyjemnego życia. Rodzina, Podróże, brak długów, przyjemne środowisko pracy, status społeczny, wkład w społeczeństwo, zaangażowanie duchowe, uznanie opinii publicznej, miłość, podniecenie, komfort - wszystkie te i wszystkie inne, o których możesz myśleć, to uzasadnione potrzeby, które gdy nie są spełnione, tworzą środowisko stresu, pragnienia i zniechęcenia w swoim życiu. Wiedza o tym, czego nie chcesz zrobić bez sprawia, że względne wartości różnych opcji stają się jaśniejsze.

3. Jakie są moje granice?

Wymień wszystkie rzeczy, których absolutnie nie chcesz widzieć w swoim życiu. Jeśli myśl o pracy w standardowym, hierarchicznym środowisku biurowym sprawia, że jesteś chory, odłóż to. Jeśli nie możesz znieść myśli o życiu w zimnym klimacie, dodaj to do listy. Jeśli jest szturchnięty zabawy na temat swojej kondycji fizycznej lub innych atrybutów sprawia, że życie jest niemożliwe, należy pamiętać, że również. Wiedząc, czego nie będziesz tolerował, wiele wyborów staje się o wiele łatwiejsze do podjęcia. Poza tym, pozwala Ci ustalać zasady i zasady dotyczące tego, kogo i co zaprosisz do swojego życia i standardów zachowań, które będziesz tolerować, a nie będziesz tolerować.

4. Jakie są moje kluczowe wartości?

Spędź trochę czasu szukając swojej duszy, aby wymyślić listę podstawowych wartości, tworząc życie wokół, które uczyni cię osobą, którą chcesz być i pozwoli Ci żyć życie, które chcesz żyć. Czy jesteś typem, który ceni szczerość,czyste / zielone życie i głęboką miłość do natury ponad wszystko? A może jesteś bardziej "wygodą domu", rodziną i zabawną osobą? Czy cenisz dobroczynność ponad pozwalanie innym znaleźć drogę na własną rękę, czy jest na odwrót? Wiedza o tym, za czym naprawdę walczysz, jest istotnym elementem dobrego podejmowania decyzji.

5. Za co chcę być zapamiętana?

Jaką spuściznę chcesz tu zostawić, kiedy odejdziesz? Co chcesz, żeby ludzie mówili o Twoim życiu i tobie jako osobie? Z czego chcesz być znany? Co chciałbyś, żeby Twój nekrolog mówił o tobie? Wiedza, gdzie chcesz skończyć sprawia, że wybór drogi, aby się tam dostać, i śledzenie postępów, nieskończenie łatwiejsze.

Najważniejsze Kwestie Do Rozważenia

W obliczu podejmowania decyzji zmieniających życie należy pamiętać o trzech kluczowych kwestiach.

1. Spójrz, zanim skoczysz.

W życiu, jak w marketingu komercyjnym, " Kup teraz, zanim ta okazja minie! Kup teraz, zanim zdążysz przeczytać drobny druk."To prawda, od czasu do czasu pojawiają się prawdziwe, uczciwe, niesamowite oferty, które pojawiają się raz w życiu. Ale jeśli położyliście podwaliny dobrze przemyślanych wyborów i jasno myślącego skupienia, zanim to się stanie, będziecie mieli obecność umysłu i siłę celu, aby wiedzieć, kiedy skoczyć, a kiedy przejść, i być o wiele bardziej zdolni do rozróżnienia pomiędzy straconą okazją a bliską szansą.

2. Życie nie jest już wydarzeniem "jednej szansy na osobę".

Czasy są zdecydowanie przemianą, a jedną z najlepszych rzeczy, które mogą wyniknąć z tej zmiany, jest to, że teraz rozumiemy, że ludzie również się zmieniają i że jest to nie tylko normalne, ale i oczekiwane. Kariera lub życie, które pasowały do ciebie doskonale w 20-tych najprawdopodobniej nie pasuje do Ciebie w średnim wieku, nie więcej niż ta sama szafa lub styl życia byłby. Czasami jest to jedynie rezultat normalnego procesu ewolucji osobistej, przez który wszyscy przechodzimy w miarę starzenia się i dojrzewania, a czasami pojawia się nagle w odpowiedzi na zmieniające rzeczywistość wydarzenia i zmieniające życie zmiany, takie jak przeżycie traumatycznego wydarzenia, utrata pracy lub małżeństwo.

Jakkolwiek przyjdzie zmiana, bądźcie gotowi iść z prądem. Nie martw się o" cały czas, który spędziłem na studiach", albo o tym, co powiedzą twoi przyjaciele i rodzina. Po pierwsze, w życiu nie ma czegoś takiego jak" utopione koszty " - 90% niemal każdej edukacji lub doświadczenia życiowego jest w 100% przenoszone na nowe sytuacje i nowe rynki zbytu. W sporcie nazywają to "cross-training", a sportowiec nie uważa swojego treningu za ukończony bez udziału. W drugim przypadku, cóż, jeśli cię kochają, będą chcieli, żebyś był szczęśliwy, a jeśli cię nie kochają, to kogo obchodzi, co myślą? Poza tym, to nie oni muszą żyć tym życiem, tylko Ty.

Również pod tym nagłówkiem znajduje się upomnienie, aby nie wymieniać dobrego życia teraz na jakieś mgliste "lepsze jutro", takie jak spędzenie swojego życia zombie-ing przez karierę, której nienawidzisz za obietnicę emerytury. Zbyt często te "jutrznie", jeśli kiedykolwiek nadejdą, nie są lepsze niż" Nowiny", które zmarnowałeś. I tak często, jak nie stres związany z nieszczęśliwym życiem trwale kaleczy lub nawet zabija ludzi, fizycznie lub w inny sposób, na długo zanim będą mogli dotrzeć do ich wyobrażonego złota "jutro."

3. Szukanie twojego "jedynego, prawdziwego celu" to strata życia.

Wszyscy jesteśmy umieszczeni na tej ziemi z wielu powodów-z jakichś dużych, małych i większości z których nigdy nie zrozumiemy, ani nawet nie zdamy sobie sprawy, że uczestniczyliśmy, dopóki nie staną się odległymi wspomnieniami. Spędzając zbyt dużo czasu próbując scry swój "prawdziwy cel" w liście herbaty życia może zabrać swoją uwagę i energię z dala od tworzenia rodzaju życia, które faktycznie wspierałyby osiągnięcie tych celów w pierwszej kolejności.

O wiele lepsza jest alternatywa do stworzenia czegoś, co nazywam "świstakiem odpornym na dzienny dzień."W oparciu o film Billa Murraya, w którym jego postać musi ciągle przeżywać ten sam dzień, koncepcja ta polega na stworzeniu życia, które odzwierciedla twoje wartości, daje Ci szanse na wyzwanie dla siebie i jest wystarczająco satysfakcjonujące i po prostu na tyle przyjemne, że jeśli jakimś dziwnym kosmicznym fuksem zostałbyś uwięziony w danym dniu swojego życia, byłoby to raczej dobrą rzeczą niż tragedią. Życie tego rodzaju życia praktycznie zapewnia, że będziesz kim i gdzie trzeba być, aby spełnić każdy cel, który może być wysłany tutaj, aby osiągnąć, a jednocześnie zapewniając Ci wspaniałe i satysfakcjonujące "resztę swojego życia" w procesie.

Posting Komentar untuk "Co Ja Zrobię Z Resztą Mojego Życia?"