Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Tworzenie pozytywnych zmian w swoim życiu

Tworzenie pozytywnych zmian w swoim życiu

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że ludzie się nie zmieniają, twierdzę, że ludzie się zmieniają i to często w dramatyczny, zmieniający życie sposób.  Mówię to z pełnym przekonaniem, ponieważ wielokrotnie byłem świadkiem tego, co się dzieje.  Tworzenie pozytywnych zmian w swoim życiu jest całkowicie możliwe. Możesz zmienić siebie i tym samym swoje życie.

Kiedy będziesz w pełni zaangażowany w dokonywanie zmian w swoim życiu, to się stanie.  To zobowiązanie, oparte na głębokim pragnieniu wzrostu, to połowa drogi.  Kiedy już dokonacie tego wyboru, dokonanego z całkowitą świadomością i uczciwością swojej obecnej rzeczywistości, możecie iść naprzód ku lepszemu, a nawet nowemu wam.

Jedyną stałą we wszechświecie jest zmiana.  Wszystko co istnieje jest w stanie zmian. Zapytaj fizyka kwantowego. Jako część wszechświata, jesteśmy częścią tego cyklu zmian.  Doświadczenia, które macie dzisiaj, wpłyną na Was w taki sposób, że obudzicie się jutro w jakiś sposób.  Kiedy osiągniesz czterdziestkę lub pięćdziesiątkę, dzieciak, który miałeś w dwudziestce, przepadł, a mądrzejszy jesteś.

Zmiana jest pożądana na wielu poziomach. W biznesie możemy być bardziej skutecznym liderem lub menedżerem w celu zwiększenia produktywności.  Może to oznaczać zmianę sposobu postępowania z ludźmi poprzez poprawę naszej motywacji i umiejętności komunikacyjnych.  Zmiana może oznaczać nową karierę, styl życia lub związek.  Może to oznaczać budowanie większej pewności siebie i poczucia własnej wartości lub uczenie się, jak być mniej agresywnym. 

Zmiana wymaga wewnętrznej pracy, zanim praca zewnętrzna może się rozpocząć.  Zawsze tak jest. Jak powiedział Albert Einstein: "istotne problemy, z którymi się borykamy, nie mogą być rozwiązane na tym samym poziomie myślenia, na którym byliśmy, gdy je tworzyliśmy."Steven Covey, w swojej krytycznie ocenionej książce "Siedem nawyków wysoce efektywnych ludzi", podkreśla koncepcję wewnętrznej pracy przed zewnętrzną pracą lub zmianą:


"Podejście inside-out do zmiany oznacza, aby zacząć najpierw od jaźni; jeszcze bardziej fundamentalne, aby zacząć od najbardziej wewnętrznej części jaźni - od paradygmatów, charakteru i motywów.”

Jeśli więc zmiana ma nastąpić i ma trwać, musimy przyznać, że musimy spojrzeć na to, kim jesteśmy teraz i kim chcemy być w przyszłości.  Będziemy musieli być ze sobą szczerzy i uznać rzeczywistość taką, jaka istnieje, a nie taką, jaką myślimy, że powinna lub mogłaby być.  Musimy rozwijać wysoki poziom świadomości i jasności na temat wszystkiego, co robimy, ponieważ zbyt często, nasza podświadomość ma tendencję do kierowania pokazem, a nie my.  Co najważniejsze, musimy wziąć pełną odpowiedzialność za nasze życie i nie obwiniać innych. To również wiąże się z rezygnacją z konieczności kontrolowania rzeczy ... z wyjątkiem oczywiście siebie. Dopóki nie będziesz gotów wykonywać tego rodzaju pracy, zmiana nie nastąpi, przynajmniej nie będzie trwała zmiana.

Gdzie się czujesz niezadowolony?  Gdzie dostrzegasz dysonans w swoim życiu?  Gdzie się czujesz?  Zidentyfikuj problemy.  Rozpoznajesz dokładnie, gdzie jesteś, a potem rozważasz, gdzie chciałbyś być w przyszłości, gdyby wszystko szło gładko?  Jeśli na przykład twój zespół sprzedaży nie osiąga budżetu i masz trudności z motywowaniem go do sukcesu, zastanów się, jak wyglądałby zespół sprzedaży, który jest bardzo zmotywowany i odnoszący sukcesy.  Zastanów się, jaka będzie twoja rola w osiągnięciu tego celu?  Kim ty byś był? Jak byś funkcjonował?  Jak byś się czuł?  Przepaść między tym, gdzie jesteś teraz, a tym, gdzie chcesz być, jest tym, gdzie praca zostanie wykonana.

W life coachingu stwierdzamy, że Twoja zdolność do sukcesu w swojej pracy jest w dużym stopniu zależna od tego, czy twoje wartości i pasje są zgodne z Twoją pracą i jej wymaganiami. Po kilku poważnych zapytaniach, możesz odkryć rzeczy, które są wymagane w motywacji zespołu sprzedaży. Powiedzmy, że będzie to więcej cierpliwości, więcej entuzjazmu, więcej pielęgnacji i więcej zespołowej atmosfery.  Czy takie rzeczy mają dla ciebie wartość?  Jeśli nie, nie będziesz w stanie być skutecznym.

Wykonaj ważną wewnętrzną pracę odkrywania, kim jesteś teraz, co się dla Ciebie liczy, czym się pasjonujesz i czym się cenisz. Czy te rzeczy pojawiają się w Twoim codziennym życiu?  Jeśli nie, na pewno nastąpi dysonans. 

Jeśli sukces w pracy ma dla ciebie wielką wartość, to co chcesz zrobić, a czego nie, aby odnieść sukces?  Czy jesteś gotów dokonać niezbędnych zmian w tym, jak się zachowujesz? Chcesz spróbować czegoś innego? Czy rzeczy, które musisz zrobić są zgodne z Twoimi wartościami i pasjami?  Co chcesz powiedzieć "tak", a co ważniejsze, "nie"?

Świadomość, jak wspomniano, budzi największe obawy przy dokonywaniu zmian. Kiedy przeżywamy nasze życie w stanie prawdziwej świadomości, w którym jesteśmy prawdziwie świadomi swoich działań, możemy uwolnić się od reaktywnych, niszczących siebie zachowań i urzeczywistnić nasze osobiste dobro.  Niestety, chociaż możemy myśleć, że podejmujemy świadome decyzje, w rzeczywistości nasz podświadomy umysł często wpływa na nasze zachowanie i kiedy to robi nasze działania nie są naprawdę pod naszą kontrolą.  Możemy nauczyć się rozpoznawać podświadomość, tę część naszego umysłu, która ma wielką władzę nad wieloma naszymi czynami, nawet nie będąc świadomym jej istnienia. Czyniąc to, możemy zmniejszyć jego władzę nad nami.

Jako przykład, spróbuj po prostu zauważyć, że głos w twojej głowie, który staje się bardzo rozmowny, gdy masz zamiar podjąć decyzję, szczególnie ważną, która może spowodować zmiany.  Czy to mówi ci, że jesteś świrem, rozważając to, co myślisz o zrobieniu? Czy piszą, że już raz zawiodłeś i pewnie zrobi to ponownie? Nie rozumiemy, że głos chce nas sabotować.  Zauważając to, zdasz sobie sprawę, że ten wewnętrzny Sabotażysta działa. W akcie zauważania zaczynasz upoważniać się do podejmowania prawdziwie świadomych decyzji, które zaowocują pozytywnymi i trwałymi zmianami w twoim życiu. 

Wspomniałem, że zmiana reaktywnego, samozniszczającego zachowania jest kluczem do urzeczywistnienia naszego osobistego dobra.  Czym jest zachowanie reaktywne w porównaniu z zachowaniem proaktywnym?  Kiedy reagujesz na życie i okoliczności, jesteś w defensywie. Nie panujesz nad sobą. Okoliczności życia dyktują twoje zachowanie i działania, kontra bycie proaktywnym i kontrolowanie swoich działań. Jest spora szansa, że ty też jesteś aktywowany nieświadomie. Przykład: twój szef daje Ci coś, co uważasz za ostrą krytykę Twojego najnowszego raportu.  Adrenalina Ci pęka i fala wściekłego oburzenia przewraca się nad tobą.  W tym stanie emocjonalnym nie jesteś w stanie usłyszeć, co on lub ona ma do powiedzenia, ponieważ już się bronisz.  Twoja reakcja na niego jest defensywna i trochę irracjonalna.

Nie możesz kontrolować tego, co masz do powiedzenia, ale możesz kontrolować, jak sobie radzisz.  W tym tkwi klucz do zachowania nieaktywnego: twoja zdolność do radzenia sobie z sytuacjami w sposób, który okazuje się produktywny kontra destrukcyjny. Zatrzymaj się i pomyśl.  Pauza.  Przywróć tętno do normy. Nie biorąc niczego do siebie, czy było coś w tym, co miał do powiedzenia, co miało sens?  Czy można się czegoś nauczyć od niego albo od ciebie?  Czy postrzegana surowość mogła być wzmocniona przez Twoją obronność? 

"Bycie proaktywnym oznacza, że jako ludzie jesteśmy odpowiedzialni za własne życie.  Nasze zachowanie jest funkcją naszych decyzji, Nie naszych warunków.  Możemy podporządkować uczucia wartościom.  Mamy inicjatywę i odpowiedzialność za to, aby coś się stało.”

"The Seven Habits of Highly Effective People", Stephen Covey

 Życie zawsze będzie rzucać rzeczy po naszej myśli, wiele z tego nieprzyjemne i trudne. Takie jest życie.  Nie możemy kontrolować życia, ale możemy kontrolować, jak sobie z nim radzimy.  Jeśli jesteśmy naprawdę świadomi tego, co się dzieje, możemy nauczyć się nie dodawać sensu rzeczywistości tam, gdzie nie jest potrzebne dodatkowe znaczenie.  Na przykład, w powyższym incydencie, mogłeś zareagować, ponieważ założyłeś, że twój szef myślał, że jesteś w błędzie i dlatego nie do tabaki. Ale myślałeś, że właśnie to miał na myśli.  To, co myślisz, że miał na myśli i co powiedział, to często dwa bardzo różne byty. Może chodziło mu tylko o to, że Twoja praca mogła być lepsza i chciał cię pokierować we właściwym kierunku.

Często, dodając znaczenie tam, gdzie nie ma żadnego harkens powrót do dzieciństwa.  Twój Ojciec.
zawsze był bardzo krytyczny, a Ty uwierzyłeś, że to oznacza, że jesteś nieudacznikiem.
i nic by to nie znaczyło.  Takie znaczenie dziecko tworzy w odpowiedzi 
za nieprzyjemną sytuację. To, co się naprawdę stało, to to, że miałeś bardzo krytycznego ojca.  Kropka.  Najbardziej niefortunne jest to, że tego typu reakcja na krytykę często będzie przenoszona do dorosłego kaptura i za każdym razem, gdy krytyka jest na Ciebie wywierana, odpowiadasz swoją dziecięcą reakcją: jestem nieudacznikiem.  Zdolność do kontrolowania zachowań reaktywnych i postrzegania rzeczy takimi, jakimi są, może zmienić świat w twoim życiu.
Na koniec słowo o perspektywie czy postawie.  To, jak patrzymy na świat lub jakąkolwiek daną sytuację, będzie dyktować naszą skuteczność i stan umysłu.  Zmień swoje nastawienie i nie tylko zmienisz sposób postrzegania rzeczy, ale zmienisz swoją rzeczywistość.  Jeśli potraktujesz swoją pracę / życie jako trudne, ta perspektywa będzie spływać w dół do wszystkiego, co robisz.  Wypróbuj nową perspektywę, która będzie działać zgodnie z Twoimi celami i pragnieniami.
"Istoty ludzkie, zmieniając wewnętrzne postawy swoich umysłów, mogą zmienić zewnętrzne aspekty swojego życia.”

William James-amerykański filozof i psycholog pragmatyczny

Praca wewnętrzna oznacza, że kładziemy podwaliny pod sposób myślenia, który pozwala nam na wprowadzanie trwałych zmian, które stworzą bardziej znaczące, produktywne i szczęśliwe życie.  Kiedy wewnętrzna praca zostanie wykonana, zewnętrzne zmiany będą się składały jak odsetki bankowe.  Twoja autentyczność będzie świecić i ludzie będą przyciągać do tego nowego Ciebie.  Będziesz postrzegać wszystko, co się dzieje, jako okazję do wzrostu i wzrostu i zmian będziesz.  Praca, którą wykonujesz i jej późniejsze korzyści rozprzestrzenią się na wszystkie obszary twojego życia, nie tylko te, które być może pierwotnie wskazałeś.  Wizja, którą posiadasz, stanie się twoją rzeczywistością.

Posting Komentar untuk "Tworzenie pozytywnych zmian w swoim życiu"