Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Znalezienie Prawdziwej Miłości Poprzez Intymność

Znalezienie Prawdziwej Miłości Poprzez Intymność

Wiele osób pytało o prawdziwą miłość; czy istnieje coś takiego; jeśli tak, to co to jest? Czy jest to osiągalne; jeśli tak, to jak osiągalne jest? Gdyby to była tylko miłość, nie miałbym tyle trudności. Ale, prawdziwa miłość?

Mówienie o prawdziwej miłości to ryzykowny interes. Mogę sobie wyobrazić Przeprowadzanie ankiety, zadawanie pytań ludziom, którzy szukają prawdziwej miłości, czego szukają i otrzymywanie różnych odpowiedzi i mnóstwo "Nie wiem."Biorąc pod uwagę jej subiektywną naturę, zawsze sprowadza się ona do interpretacji czy doświadczenia. Zawsze pojawia się niekończąca się liczba pytań.

Ustalmy, że to, o czym mówimy, kiedy mówimy "prawdziwa miłość", nie odnosi się do tego, jak rodzic może czuć się wobec swojego dziecka, ani dziecko wobec rodzica, pomiędzy rodzeństwem. Bardziej tradycyjna konotacja prawdziwej miłości skłania się przynajmniej do emocjonalnie intymnego związku, który trwa całe życie. To może być platoniczne, może seksualne. Ale dla celów tej dyskusji najpierw zbadamy, jakie mogą być wspólne podstawowe elementy prawdziwej miłości i prawdziwej miłości, która obejmuje intymność seksualną. 


Kontynuując dyskusję o tym, czym jest prawdziwa miłość, zobaczymy, że pojawi się wiele powiązanych pytań.

Czy to prawdziwa miłość, miłość od pierwszego wejrzenia? A może później w związku?

Prawdziwa miłość może i często zaczyna się podczas pierwszego spotkania, kiedy dwoje ludzi spotyka się po raz pierwszy. Jednak spontaniczna, oko w oko Iskra, kiedy czas się kompresuje, kiedy nieodwracalne poruszenie nagle, zanim nawet rozmawiają dzieje się częściej w filmach, dość rzadko w rzeczywistości.

Po "... pierwszym spojrzeniu", w końcu będą musieli ze sobą porozmawiać. Wtedy zobaczą, jak się czują będąc razem. Ta iskra albo się zapali, albo będzie kaput, w zależności od tego, jak to jest być razem, co w dużej mierze zależy od jakości ich relacji. Najwyższy poziom może przejść do najniższego poziomu w mgnieniu oka.

Jest możliwe, że kiedy dochodzi do porozumienia, dochodzi do pewnego rodzaju wzajemnego odkrycia; że lubią być razem( bardzo), że lubią się nawzajem (bardzo), że mają tę niesamowitą chemię, że komunikują się o wszystkim i o czymkolwiek; i że to ich jeszcze bardziej podnieca. Mogą stać się bardzo podekscytowani ich relacją, ale kiedy przyciąganie,pożądanie i seks wchodzą w obraz, ich podniecenie jest dalej szczyt. 

Czy prawdziwa miłość to kwestia szczęścia, czy coś, co "miało być"? 

Niezależnie od tego, czy to była kwestia szczęścia, czy ich przeznaczenia, aby skończyć razem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że doszło do wstępnego porozumienia. To nie szczęście, gdy świadome intencje spotykają się z celowym działaniem. To się nie dzieje ot tak. Dwoje ludzi to robi. 

Rapport jest wspólnym wysiłkiem-dwoje ludzi, którzy są ludźmi Zjednoczonymi w celu, którzy przywiązują dużą wagę do poznania tego, co myślą i czują, którzy chcą się głęboko połączyć i to robią.

W trakcie relacji dochodzi do pomostu doświadczenia, dochodzi do zrozumienia. Ustalmy jedno z kryteriów prawdziwej miłości jako zdolność do powiedzenia: "rozumiemy się nawzajem", co często zaczyna się podczas pierwszego spotkania.

Wraz z zdolnością do osiągnięcia głębokiego wzajemnego zrozumienia jest przychodzi wiele innych przyjemnych niespodzianek. Wpatrując się sobie w oczy i komunikując się na głębokim poziomie, uczucie poznania się podnosi poziom podniecenia. "Znamy się jak nikt inny.” 

Dla niektórych doświadczenie bycia w stanie być całkowicie otwartym, wolnym i zrozumiałym może być najwyższym ze wszystkich wzlotów.

Jak długo trwa prawdziwa miłość? Zanika z czasem? 

Można założyć, że jeśli zrobili to raz, to mogą zrobić to ponownie. Nie ma jednak żadnych gwarancji. W rzeczywistości okazuje się, że prawdziwa miłość będzie trwać tak długo, jak długo obie osoby będą w stanie porozumieć się w intymny sposób. To może działać, aby patrzeć na każde spotkanie jako związek sam w sobie, niezależny od innych. Można również uznać, że gdy z czasem nastąpi spójność, ciągłość pogłębi ich relacje, wzmocni ich więź.   

Czy prawdziwa miłość to to samo, co bycie zakochanym? Bycie z kimś wyjątkowym? Bycie numerem jeden? Być podnieconym? Świetny seks?

Jakie to uczucie? Jest wysoki czy raczej przyziemny? Czy to ma sens, czy jest tylko wiązką emocji? 

Czy jest to długi plateau stałego zadowolenia, jak bycie " szczęśliwym na zawsze?"A może jest to niekończąca się, pogłębiająca się podróż pełna wyzwań związanych ze związkami? 

Odpowiadanie na powyższe pytania będzie wymagało dokonania pewnych ważnych rozróżnień, począwszy od prawdziwej miłości, a skończywszy na " byciu zakochanym.'Bycie zakochanym jest zmienionym stanem umysłu. To szczytowe doświadczenie-ekscytujące, intensywne ... i tymczasowe, równoznaczne z byciem na wysokim poziomie, bieganiem na adrenalinie.

Kiedy "zakochani", dwoje ludzi może czuć się niezmiernie nastawionych do siebie, ale to, jak intymni są, jest kolejnym pytaniem. Mogą czuć się trzeźwo myślący i pewni siebie, kiedy są zakochani, zapominając jednocześnie, że patrzą na siebie przez pryzmat idealizacji i często są rozczarowani i przytłoczeni, gdy rzeczywistość się wkracza. Oczekują, zakładają lub mają nadzieję, że ich zmieniony stan umysłu będzie trwał w nieskończoność. Są szanse, że nie mają doświadczenia w związkach, które mówiłyby im, że brakuje im prawdziwej intymności lub nie zostały jeszcze osiągnięte i / lub że nie zostały jeszcze zakwestionowane przez negatywne uczucia, konflikty lub różnice. Bardziej prawdopodobne jest, że wygrzewają się w fałszywym bezpieczeństwie swojego zniekształconego postrzegania.

Inną ważną różnicą jest prawdziwa miłość i wspaniały seks.

Dezorientacja jest widoczna w słowach często używanych do opisu naszych kontaktów seksualnych. "Byliśmy intymni. Kochaliśmy się."Fizyczna lub seksualna intymność staje się synonimem prawdziwej miłości lub emocjonalnej intymności. Powszechną wpadką, gdy jest przyciąganie, pożądanie, wielki seks itp., jest zakładanie więcej związku niż jest. 

W świetle tego zamieszania bezpieczniejsze i dokładniejsze jest, aby nie utożsamiać prawdziwej miłości lub, w tym przypadku, emocjonalnej intymności z pociąganiem, pożądaniem lub seksem, a nie utożsamiać tych dwóch rzeczy. Nawet świetny seks w żaden sposób nie gwarantuje emocjonalnej intymności ani świetnego związku. Te dwa podmioty są odrębnymi podmiotami i nie ma między nimi żadnej korelacji.

Jednym z powodów tego zamieszania jest to, że emocjonalna otwartość i dzielenie się są znacznie trudniejsze do osiągnięcia niż podniecenie, przyjemność i łatwość związane z seksem. Po raz kolejny, to pułapka fałszywych zabezpieczeń.
 
Czy prawdziwa miłość zależy od panujących warunków i okoliczności w danym momencie czasu, od tego, czy jest we właściwym czasie i miejscu?

Jeśli istnieją warunki i okoliczności sprzyjające prawdziwej miłości, możemy uznać je za relacje oparte kontekstowo. Istnieje wiele sytuacji, które pasują do tej kategorii. Jeden jest wtedy, gdy dwoje ludzi spotyka się podczas podróży z dala od domu, poza ich zwyczajową rzeczywistością. Inna jest związana z pracą. Istnieje bardzo wiele zawodów, które dają współpracownikom dokładną wiedzę o sobie nawzajem, oraz nieskończone możliwości zdobycia szacunku i zaufania. Na przykład w wojsku żołnierze żyją i trenują razem przez miesiące, czasem lata i muszą polegać na sobie w walce. Policja i strażacy również spędzają ze sobą duże ilości czasu i muszą polegać na sobie nawzajem. Aktorzy przemierzają całe spektrum emocji, oddając sobie dusze. A ludzie, którzy przeszli razem ekstremalne doświadczenie, np. klęskę żywiołową lub atak terrorystyczny, naturalnie szukają zrozumienia i wsparcia od jedynej osoby, która przeżyła to samo doświadczenie. 

W przeciwieństwie do tego, naturalne otoczenie jest w naturalnym toku życia, niezależne od narzuconej struktury, kiedy trzeba polegać wyłącznie i całkowicie na sobie, aby stworzyć i utrzymać kontakt.

W tego typu sytuacjach, to dość powszechne, aby zbadać, czy są w stanie utrzymać intymność, czy ich związek może nadal działać poza kontekstem, w którym ich związek rozwijał się, w naturalnym otoczeniu. Czasami tak jest, a czasami nie. kiedy ich związek działa w obu środowiskach, mogą być bardziej skłonni do używania prawdziwej miłości do opisu ich związku.

Również, kiedy Seks wchodzi w obraz, cały inny zestaw dynamiki wejdzie w obraz. Intymny platoniczny związek nie musi oznaczać seksualnie intymnego związku.

Jeśli chodzi o prawdziwą miłość, intymność może być terminem operacyjnym; prawdziwa miłość jest wymienna z prawdziwą intymnością.   

Podczas gdy intymność może być terminem operacyjnym, prawdziwa miłość może również odnosić się do więzi, która wykracza poza intymność. Możemy powiedzieć: "uderzają we wszystkie cylindry.”

Posting Komentar untuk "Znalezienie Prawdziwej Miłości Poprzez Intymność"