Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Rozwijanie Intuicji

Rozwijanie Intuicji

Rozwijanie intuicji zaczyna się od uświadomienia sobie, że już ją masz. Jeśli kiedykolwiek miałeś przeczucie co do czegoś, to była intuicja. Intuicja jest po prostu twój umysł za pomocą więcej niż to, co jesteś świadomie świadomi. Ale czy możesz zaufać swojej intuicji? Jak go ulepszyć?

Rozwijanie Intuicji W Trzech Krokach

  1. Rozpoznaj go i zachęcaj.
  2. Zbadaj go, aby był bardziej godny zaufania.
  3. Daj mu dobre informacje do pracy.
Gary Kasparow przyzna, że komputer może obliczyć pozycje szachowe o wiele bardziej niż on. Mimo to wciąż bije najlepsze komputery z powodu jego intuicyjnego zrozumienia gry. Jego doświadczenie pozwala mu połączyć analizę z "wyczuciem" tego, który ruch jest najlepszy. Spróbuj znaleźć obszary w swoim życiu, w których intuicyjnie działasz.

Oczywiście intuicja jest również urządzeniem ostrzegawczym. Oboje z żoną czuliśmy, że nie powinniśmy wsiąść do tego autobusu w Ekwadorze. To nie jest moc psychiczna. Zatłoczone Autobusy to najlepsze miejsca dla kieszonkowców. Pijany mężczyzna wielokrotnie wpadał na ludzi. Nie zwracaliśmy świadomie uwagi, ale te rzeczy zapisały się w naszych umysłach, ostrzegając nas. Czuliśmy ,że coś tu nie gra."Kiedy zignorowaliśmy naszą intuicję, zostałem okradziony.


Kiedy kupiłem furgonetkę, widziałem ich wszędzie. Może miałeś podobne doświadczenie. Szukanie i rozpoznawanie rzeczy trenuje twój umysł, aby znaleźć jej więcej. Ten sam proces wydarzy się, jeśli spojrzysz na swoją intuicję - zaczniesz widzieć jej więcej.

Niestety, silne przeczucie może być również z nieistotnych powodów. Jeśli zostałeś potrącony przez żółtą taksówkę jako dziecko, możesz mieć "intuicyjne" przeczucia, aby nie dostać się do żółtych taksówek do końca życia. Więc nawet uczenie się rozpoznawania swojej intuicji i zachęcania do niej może sprawić, że będziesz się zastanawiał, kiedy jej zaufać.

Zbadaj Swoją Intuicję

Zacznij kwestionować swoje przeczucia. Gdybyśmy zapytali, dlaczego czujemy się źle z powodu tego autobusu ,mogłoby nam to uświadomić: "o tak, zatłoczone Autobusy to zły pomysł - wiemy o tym."Przestudiuj swoje silne uczucia dotyczące tej taksówki, a możesz powiedzieć:" Och, to tylko mój strach przed żółtymi taksówkami."Przyzwyczajaj się do zwracania uwagi i studiowania swoich intuicyjnych uczuć.

Gdzie twoja intuicja działa najlepiej? Jeśli zawsze masz rację co do swoich intuicyjnych typów akcji, daj im trochę zaufania. Z drugiej strony, jeśli Twoje przeczucia dotyczące ludzi są zwykle błędne, nie podążaj za nimi. Po prostu zwróć więcej uwagi, a będziesz rozwijał intuicję o swojej intuicji.

Daj Swoją Intencję Dobre Informacje

Twoje umiejętności, wiedza i doświadczenie decydują o potencjalnej skuteczności Twojej intuicji. Żaden słaby szachista nigdy intuicyjnie nie pokona tego komputera, tak jak Kasparow. Dowiedz się wystarczająco dużo na temat tematu, zanim spodziewasz się dobrych przeczuć na ten temat-lub zanim zaufasz przeczuciom. Pracuj w obszarze, w którym chcesz mieć więcej intuicji. Kiedy wystarczająca ilość informacji jest w twoim umyśle, pójdzie do pracy dla Ciebie z Twoim świadomym udziałem lub bez niego, więc nakarm ją dobrze.

Rozpoznaj swoją intuicję, a będziesz miał przeczucia i pomysły częściej. Przestudiuj go, a dowiesz się, kiedy mu zaufać. Daj mu dobre informacje, a będziesz odpłacony dobrymi przeczuciami i pomysłami. Jest to prosta formuła rozwijania intuicji.

Posting Komentar untuk "Rozwijanie Intuicji"