Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Uzyskaj jasny obraz mentalny

Uzyskaj jasny obraz mentalny

"Człowiek może być tak wielki, jak chce być. Jeśli wierzysz w siebie i masz odwagę, determinację, poświęcenie, dążenie do współzawodnictwa i jeśli jesteś gotów poświęcić małe rzeczy w życiu i zapłacić cenę za rzeczy, które są wartościowe, można to zrobić " - Vince Lombardi

Jednym z powodów, dla których ludzie odnoszą sukcesy w osiąganiu celów, jest ich determinacja, aby odnieść sukces. Musisz najpierw być w stanie wizualizować, dokąd zmierzasz, zanim pojawi się nadzieja na osiągnięcie swoich celów. Pisane cele są jak mapy z kierunkami.

Musisz mieć cel, kierunek i plan ataku.

Jeśli zaczynasz w podróży lub wakacje po prostu wsiąść do samochodu i jechać bez poczucia kierunku, jak dostać się tam, gdzie idziesz. Możesz wsiąść do samochodu i rozpocząć jazdę, a mimo to wylądować w miejscu docelowym. Ale szanse na to, że dotrzesz tam szybciej, znacznie wzrosną, używając mapy z kierunkami do celu.

Pisemne cele mają być odczytywane jak mapa, musisz mieć Kierunki, ścieżkę, po której możesz podróżować z zamiarem dotarcia do celu.

Zapisz jasne do punktu Oświadczenie o tym, co chcesz otrzymać od życia.

Twoje cele muszą być na piśmie. Gdy tylko zacznie pisać, umysł zacznie nad nimi pracować podświadomie. Tradycyjna Lista kontrolna celu jest w dużej mierze produktem starej technologii pióro i kartkę papieru.


Dobrym pomysłem jest zapisanie celów na małym kartce papieru lub karcie indeksowej i noszenie ich ze sobą w torebce lub portfelu. W ten sposób można je często przeglądać.

Różnica między celem a snem to słowo pisane.

Przykład:

Powiedzmy, że jednym z twoich celów jest zdobycie Ciężarówki. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zapisać cel. Zapisz to w formie pozytywnej afirmacji.

Będę ćwiczyć pisanie przez 30 minut każdego dnia.

Zacznę się uśmiechać i pozdrawiać, gdy będę chodzić obok ludzi w pracy.

1. Czy to jest cel, który możesz osiągnąć? Czy ten cel jest wiarygodny? Jeśli cel nie jest wiarygodny, będzie to trudne do osiągnięcia. Mniejsze cele będą łatwiejsze do ukończenia, a im więcej ukończysz, tym więcej celów ustawisz dla siebie.

Umiesz poćwiczyć pisanie? Tak.

Czy będziesz w stanie znaleźć 30 minut dziennie i ćwiczyć pisanie? Tak.

2. Czy cel będzie wyzwaniem? Te łatwe cele będą tworzyć dobre nawyki, gdy je wypełnisz. Zobaczysz, że twoje ja zaczyna robić postępy. Małe cele sprawią, że będziesz zmotywowany do pisania nowych celów. Większe cele, które sobie postawisz, zmuszą cię do rozwoju psychicznego. Musisz mieć cele krótko - i długoterminowe, aby móc kontynuować postępy, pozostając zmotywowanym.

Czy cel typowania jest trudny? Tak.

Czy cel typowania jest celem krótkoterminowym? Może to być cel krótko - lub długoterminowy, w zależności od tego, ile słów chcę napisać na minutę. Jeśli piszę 30 słów na minutę dzisiaj i chciałbym być w stanie wpisać 50 słów na minutę mogę sobie poradzić osiągnąć ten cel w ciągu trzech miesięcy. Jeśli chcę być w stanie wpisać 120 słów na minutę, może to potrwać do dwóch lat. Teraz będzie to uważane za cel długoterminowy

3. Zacznij tworzyć zarys, w jaki sposób chcesz osiągnąć swoje cele. Pomoc trzeba będzie osiągnąć swoje cele, takie jak, informacje, wiedza, ludzie, organizacje. W każdym przypadku napisz je na Jasnej liście i przejrzyj je.

Oto zarys mojego celu typowania:

2 kwietnia 2008 wpisując 30 słów na minutę

Maj 2, 2008 wpisując 40 słów na minutę

2 czerwca 2008 wpisując 50 słów na minutę

Czy potrzebuję więcej informacji, książki, nauczyciela, oprogramowania komputerowego, czy muszę znaleźć lokalną klasę na maszynie?

Wybieram zakup oprogramowania komputerowego i odpowiadam za postęp, który robię.

Trzymaj swoje kontury proste i do rzeczy.

4. Ustal termin realizacji swoich celów. Przeanalizuj, gdzie jesteś teraz w odniesieniu do celu, a następnie zmierz, jak długo będziesz potrzebować, aby ukończyć cel. To nie jest nierozsądne, aby długoterminowy cel wynosił ponad pięć lat.

W swoim zarysie podałem daty i jak duży postęp mam zamiar osiągnąć. Jeśli nie mogę dotrzymać terminów, muszę je przedłużyć trochę dłużej. Terminy te nie są określone w kamieniu i nigdy nie powinny być.

5. Jak widać napisałem jasny cel z odpowiednim zarysem i teraz muszę ustawić cel w działaniu. Powinieneś codziennie czytać swoje cele. Ustaw je przy łóżku, biurku w pracy lub umieść na lodówce. Wprowadzenie tych celów w życie będzie wymagało konsekwentnego działania od Ciebie. Będę ćwiczyć pisanie od siódmej do siódmej trzydzieści każdej nocy w ciągu tygodnia. Jeśli przegapię jeden dzień w ciągu tygodnia, użyję soboty lub niedzieli jako dnia zapasowego.

Zawsze możesz planować problemy z powodów, dla których nie będziesz mógł ćwiczyć pisania pewnego dnia. Tak więc w tym przypadku byłoby wspaniale, aby móc mieć poduszkę jako część planu. Rzeczy dzieją się w ciągu tygodnia, które będą zakłócać możliwość trzymania się swoich celów.

6. Zacznij wizualizować nasze cele. Uzyskaj jasny obraz celów pojedynczo. Zacznij widzieć swoje cele jako zakończone. Postępuj zgodnie z procesem wizualizacji w rozdziale 4. Jeśli możesz wizualizować swoje cele wyraźnie zaczniesz szukać sposobów, aby je osiągnąć.

Spójrz na siebie pisząc więcej listów do przyjaciół i rodziny.

Nie mogę wykorzystać moich nowych umiejętności w pracy do awansu zawodowego.

Zacznij wizualizować, co zamierzasz zrobić z nowymi umiejętnościami pisania. Dlaczego chcę móc pisać szybciej? Planuję pisanie i książkę, dlatego będzie to przydatne narzędzie, aby przyspieszyć proces pisania.

"Musisz mieć długoterminowe cele, aby nie być sfrustrowanym przez krótkoterminowe niepowodzenia" - Charles C. Noble

Powiedzmy, że jednym z moich celów jest łowienie ryb na Alasce. Moje cele zapisuję w formie zarysu. Mój plan lotu, z jakich wędek będę korzystał, czyje będą ze mną, w jaki sposób zdobędę pieniądze na wakacje, gdzie dokładnie będę łowił, (bądź konkretny). Teraz zaczynam wizualizować podróż ze zdjęć z Internetu lub z magazynów, które zebrałem o Alasce. Wkrótce znajdziesz się w sklepie na zakupy spożywcze, gdy przejedziesz przez znak z napisem ALASKAN cruise packages. Jechałeś przez to biuro podróży setki razy w drodze do sklepu spożywczego. Myślisz sobie, że to dziwne, że wcześniej widziałem to biuro podróży. To, co dzieje się w twoim umyśle, to to, że aktywator siateczkowy jest teraz w ruchu. Zaczynasz dostrzegać rzeczy znane twojej podświadomości. To wraca do wcześniejszego eksperymentu z wizualizacją rzeczy, a teraz zaczynasz je zauważać. Teraz, gdy jesteś w sklepie spożywczym zastanawiasz się w głębi umysłu, czy to biuro podróży ma jakieś inne pakiety wakacyjne. W drodze powrotnej do domu ze sklepu spożywczego idziesz do biura podróży i dowiadujesz się, że mają tanie pakiety wakacyjne, które obejmują Wędkarstwo, zakwaterowanie i podróże lotnicze.

Jest to bardzo częste zjawisko po rozpoczęciu wyznaczania celów zaczniesz zauważać więcej rzeczy, które zawsze były tam wcześniej. Możesz szukać pomocy w określonym celu i zrealizować za rogiem księgarnię lub lokalną bibliotekę.

Uzyskaj jasny obraz mentalny celu już osiągniętego. Zrób obraz krystalicznie czysty, tak żywy w oku umysłu, jak to tylko możliwe. Odtwarzaj to w kółko w myślach.

Możesz myśleć o celach tak długo, jak chcesz.

Możesz zaplanować, w jaki sposób osiągniesz swoje cele za pomocą konspektu.

Możesz powiedzieć każdej osobie na tej ziemi o swoich celach, możesz wydrukować swoje cele dużymi literami wklej je w całym domu, możesz je czytać codziennie na głos, możesz być najbardziej pozytywną energiczną optymistyczną kreatywną osobą wokół. Ale jeśli nie podejmiesz żadnych działań, nigdy niczego nie osiągniesz.

Teraz, gdy już napisałeś cele, nadszedł czas, aby zacząć je osiągać.

Pamiętaj, wytrwałość i motywacja są głównymi kluczami do osiągnięcia swoich celów. Jest stare powiedzenie " Nigdy... nigdy... nigdy... nigdy się nie poddawaj".

Posting Komentar untuk "Uzyskaj jasny obraz mentalny"