Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

10 sposobów na skupienie się i osiągnięcie celów

10 sposobów na skupienie się i osiągnięcie celów

Hokus, Pocus, tu chodzi o skupienie. To prawdziwa magia bramek!

"Po ustawieniu, ostatnią rzeczą do zrobienia jest uwidocznienie naszych celów. Umieść nasze zapisane cele tam, gdzie będziemy je widzieć codziennie. Spójrz na nich często i na pewno sukces nastąpi, jak dzień po nocy.'

Powyższa zasada sukcesu została chwalona przez prawie wszystkich, którzy ją zastosowali. Ci, którzy go nie stosują, Zwykle zostają w kurzu, bez celu. Są tacy, którzy są w stanie ominąć tę zasadę i nadal cieszą się wielkim sukcesem, ale są nieliczni i daleko między nimi.

Z mojego doświadczenia z ustalaniem celów, przeszłości i teraźniejszości, stwierdzam, że oprócz pisania ich, zdjęć moich celów i powiązanych elementów, pomagają mi wizualizować ich rzeczywiste posiadanie, tak jakby były w katalogu rozkładów, wszystko, co muszę zrobić, to zapłacić cenę, aby je odebrać. To pozwala mi myśleć, że to tylko kwestia czasu, zanim dotrą! To naprawdę pomaga złagodzić wszelkie negatywne wibracje, które mogą pojawić się podczas przygody.

W tym czasie rzadko udawało mi się pozostać konsekwentnym i skupiać się na czymś ważnym. Głównie grałem w życiu. Znałem wszystkie zasady sukcesu, ale byłem przypadkowy w ich stosowaniu, bez konsekwencji. To mnie dręczy od czasu do czasu.


Dopóki nie zacząłem mówić poważnie . . . 1987. W tym roku rzuciłem palenie, rzuciłem picie i przestałem być leniwy! Zrzuciłem 60 funtów. w ciągu 3 miesięcy i pracował do biegania 5 mil dziennie. Doświadczyłem mocy skupienia! Napisałem artykuł o tym, jak to zrobiłem. W nim wyjaśniłem niektóre z tego, co zrobiłem, aby osiągnąć te cele. Ten artykuł właściwie nawiązuje do tego, z nieco bardziej szczegółowymi i w inny sposób.

Że w następnym roku, 1988, podjąłem decyzję o zabraniu żony na Hawaje. Pamiętam, że to była podróż wakacyjna, choć naprawdę chciałem dla mojej żony i mnie. to była jej wymarzona podróż na Hawaje, nigdy tam nie była. Więc zaplanowaliśmy dwa tygodnie w październiku tego roku. To wszystko wydaje się tak dawno temu, właściwie to było. W chwili pisania tego tekstu jest to rok 2004.

Wtedy nie miałem żadnych środków, których potrzebowałem, aby odbyć tę podróż i nie wiedziałem, jak to zrobić. Byłem spłukany. Ale wiedziałem, że chciałem go dla mojej żony i mnie. to była ogromna ilość gotówki dla mnie, aby wymyślić w tak krótkim czasie. Dla mnie było to prawie niemożliwe! Nie było we mnie żadnych wcześniejszych odniesień, by myśleć, że to możliwe. Nie miałem wtedy nawet konta oszczędnościowego.

Będąc w sprzedaży i nadzoru w tym czasie, jedną z procedur ułatwiających ludziom kupowanie było rozbicie niezbędnych działań, płatności itp. do śmiesznie prostych, aby uwierzyli, że to nie tylko możliwe, ale absolutnie wykonalne! Rozmyślałem o wszystkim, co chcieliśmy mieć i robić podczas naszej podróży, o tym, co by to kosztowało, i wszystko podsumowałem. Potrzebowałbym przynajmniej $8,000.00, żeby to się stało. Musiałem podzielić to na linie czasowe.

Odepchnęłam negatywne gadanie o sobie za każdym razem, gdy się pojawiało. (I to pojawiało się często, uwierz mi) wpadłem na pomysły, na których musiałem działać i zacząłem je rozkładać na 5 mniejszych działań, a następnie na 5 mniejszych działań, aż wpadłem na szalenie prostą rzecz, że mogłem uwierzyć, że mogę zrobić i że mogę zrobić właśnie tam i wtedy, i po prostu wdzierałem się w nie po kolei.

Zarezerwowałem wycieczkę w maju, nie mając wszystkich kaczek z rzędu, heh, heh. Zarezerwowałem czas wolny w pracy i po tym, jak powiedziałem wszystkim moim kolegom, co zaplanowałem, nie mogłem się wycofać. Mówiąc o publicznym zobowiązaniu, a zobowiązanie wobec mojej żony nie jest łatwo złamane, więc wyciągnąłem wszystkie przystanki, aby ta podróż się odbyła. Zacisnąłem pas na wielu rzeczach, których nie potrzebowałem, a także pracowałem ogonem, aby zarobić dodatkowy dochód, aby zaoszczędzić trochę na podróż. Przeżyłem i oddychałem tą podróż każdego dnia.

Otoczyłem się w moim samochodzie, domu i biurze, kartkami pocztowymi, zdjęciami, artykułami z czasopism, książkami podróżniczymi, filmami, balsamem do opalania, nawet Sztuczną spódnicą z trawy, którą podniosłem na wyprzedaży podwórkowej i zawisłem wokół lustra w łazience.

Zrobiłem nagranie audio i wysłuchałem własnego głosu na taśmie, jak to robię, i wyobraziłem sobie (wyobrażałem sobie), jak skutecznie byłem w podejmowaniu każdego z niezbędnych działań. Wyraziłem swój zamiar. To były dziwne rzeczy, uwierz mi, na początku czułem się dziwnie.

Cały czas o tym mówiłem. Służyło to jego celowi i utrzymywało moją silną koncentrację i koncentrowało moją moc! Nigdy nie pozwoliłem sobie na chwilę zapomnieć, że bardzo chciałem tej podróży na Hawaje i że byłem za to odpowiedzialny. Przypominałem sobie w każdy możliwy sposób, że ta podróż była ważna, to znaczy, prawie życie lub śmierć są ważne.

Zrobiłem to tak, jak chciałem, a moja żona była zachwycona. Tydzień na Oahu i tydzień na Maui. Zrobiliśmy 33 rolki filmu w dwa tygodnie, wizualne przypomnienie zabawy i dobrych czasów, które mieliśmy. Moja żona miała swoją wymarzoną podróż, a ja miałem prawdziwe odniesienie życiowe, które zmieniłoby sposób, w jaki podążałem za moimi celami na zawsze.

Zrobienie tej podróży naprawdę dało mi do zrozumienia, że wyznaczanie celów naprawdę działa, tak długo, jak masz oko na piłkę. Od tego czasu regularnie pracuję nad swoimi celami, zawsze mając je na uwadze. Mam wymarzony kolaż obrazów oprawionych w ramkę na ścianie i długą listę "życzeń", które muszę jeszcze podjąć. Muszę tylko od czasu do czasu zwiększyć głośność.

Nie jestem idealny, ale trzymam się tego. Po tym, jak spotkałem się z tym wyzwaniem, na pewno nie mam żadnej wymówki, aby nie mieć lub zrobić coś.Najlepszą nagrodą, jaką otrzymałem z tego doświadczenia, było uczucie, że mogę osiągnąć w zasadzie wszystko, pod warunkiem, że podsyciłem moje pragnienie wystarczająco wysoko, i zarządzałem moimi myślami i koncentracją.

Kiedy masz jeden gigantyczny cel, że idąc za nim, automatycznie osiągasz wszystkie inne, pomaga to utrzymać koncentrację, a twoja energia nie zostaje rozproszona przez podążanie w wielu różnych kierunkach. Tak jak Napoleon Hill pisze o tym, jak potężna może być "wspaniała obsesja".

Proszę nie traktować tego jako "przechwalania się", ponieważ moim zamiarem jest jedynie wykazanie, że każdy może zrobić, mieć lub być czymkolwiek chce, o ile zapłacisz żądaną cenę. Kto przy zdrowych zmysłach chwaliłby się niewielką kwotą, jak $8,000.00 w dzisiejszych czasach?

Zobaczmy niektóre z działań, których użyłem w tym celu:
  1. Zapisz mój cel i często go przeglądaj. Zanurz się w nim.
  2. Otaczaj się przedmiotami powiązanymi, zdjęciami, zapachami, odczuciami i/lub smakami.
  3. Myśl tak, jakby to było na zwolnieniu, to było w banku, i pewnie zapłacić cenę.
  4. Twórz przyszłe referencje, wizualizując je już otrzymałeś.
  5. Mów o nich cały czas, i nagrać własny entuzjastyczny głos, aby słuchać.
  6. Kontroluj moje skupienie, wypychając to, co negatywne, przytłaczając je pozytywem.
  7. Podziel moje działania na absurdalnie proste, bądź konkretny.
  8. Oddałem siebie, moją żonę i wszystkich, na których mi zależało. (wbudowane znaczenie)
  9. Ustaw mój umysł na "zwycięstwo", nie ma innej opcji do rozważenia.
  10. Miej wiarę, że tak się stanie, użyj zasady Peek peek.
Jeden cel do sukcesu. Buduj rozpęd we wszystkim, zamiast rozpraszać. Chodzi o skupienie. Możesz to zrobić za Ciebie. Prawdziwe pytanie, które należy sobie zadać, to::

Jak mogę wykorzystać te 10 strategii "skupienia", wykorzystać je jako rodzaj listy ckecklist, zastosować je do mojego najważniejszego celu, sprawić, by działały dla mnie i cieszyć się tym procesem?

Jak możesz? I zrobisz to? Dasz Radę!

Dawaj!

Posting Komentar untuk "10 sposobów na skupienie się i osiągnięcie celów"