Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Blokowanie kart debetowych i kredytowych

Blokowanie kart debetowych i kredytowych

Co To jest blokowanie kart kredytowych lub debetowych?

Kiedy używasz karty kredytowej lub debetowej, aby zameldować się w hotelu lub wynająć samochód, Urzędnik zazwyczaj kontaktuje się z firmą, która wydała kartę, aby podać szacunkową sumę. Jeśli transakcja zostanie zatwierdzona, dostępna kwota kredytu (karta kredytowa) lub saldo na koncie bankowym (karta debetowa) zostanie zmniejszone o tę kwotę. To blok."Niektóre firmy nazywają to również "wstrzymaniem" tych kwot.


Oto, Jak to działa: Załóżmy, że używasz karty kredytowej lub debetowej podczas zameldowania w hotelu za 100 dolarów za noc przez pięć nocy. Co najmniej $500 prawdopodobnie zostanie zablokowany. Ponadto hotele i wypożyczalnie samochodów często dodają przewidywane opłaty za "incydenty", takie jak jedzenie, napoje lub benzyna do zablokowanej kwoty. Te przypadkowe kwoty mogą się znacznie różnić w zależności od kupców.

Jeśli zapłacisz rachunek tą samą kartą, której użyłeś podczas zameldowania, ostateczna opłata na karcie kredytowej lub ostateczna kwota na karcie debetowej, prawdopodobnie zastąpi blok za dzień lub dwa. Jeśli jednak zapłacisz rachunek inną kartą, gotówką lub czekiem, firma, która wydała kartę, której użyłeś podczas zameldowania, może utrzymać blokadę do 15 dni po wymeldowaniu. To dlatego, że nie zostali powiadomieni o ostatecznej płatności i nie wiedzieli, że zapłaciłeś w inny sposób.

Dlaczego blokowanie może być problemem

Blokowanie służy do upewnienia się, że nie przekroczysz swojej linii kredytowej (karty kredytowej) lub nie przekroczysz rachunku bankowego (karty debetowej) przed wymeldowaniem się z hotelu lub zwrotem wynajętego samochodu, pozostawiając handlowca niezapłaconego. Blokowanie jest czasami również używane przez restauracje dla przewidywanych rachunków wielkości stanie( jak duże grupy na kolację lub imprezę), przez firmy sprzątające domu, i inne firmy, aby zapewnić kredyt lub konto pieniądze będą dostępne do zakończenia płatności.

Jeśli nie jesteś w pobliżu limitu kredytowego lub nie masz niskiego salda na koncie bankowym, blokowanie prawdopodobnie nie będzie problemem. Ale jeśli osiągasz ten punkt, bądź ostrożny. Nie tylko może to być kłopotliwe, aby Twoja karta odrzucona, to również może być niewygodne, zwłaszcza jeśli masz zakup awaryjny i niewystarczający kredyt lub pieniądze na koncie bankowym. W przypadku kart debetowych, w zależności od salda na koncie bankowym, blokowanie może prowadzić do naliczenia opłat za niewystarczające środki, gdy blok pozostaje na swoim miejscu.

Jak uniknąć blokowania

Aby uniknąć pogorszenia, które może spowodować blokowanie, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:
  • Kiedy zameldujesz się w hotelu lub wynajmujesz samochód - lub jeśli restauracja lub inna firma poprosi o Twoją kartę przed wykonaniem usługi - zapytaj, czy firma "blokuje", ile zostanie zablokowanych, jak określana jest kwota i jak długo blokada pozostaje na miejscu.
  • Rozważ opłacenie hotelu, motelu, wynajętego samochodu lub innych "zablokowanych" rachunków tą samą kartą kredytową lub debetową, której użyłeś na początku transakcji. Zapytaj sprzedawcę, kiedy poprzedni blok zostanie usunięty.
  • Jeśli płacisz inną kartą, gotówką lub czekiem, Przypomnij urzędnikowi, że używasz innej formy płatności i poproś go o niezwłoczne usunięcie wcześniejszej blokady.
  • Zapytaj obecnego wystawcę karty debetowej, czy zezwala na blokowanie, na jak długo i od jakiego rodzaju sprzedawców. Jeśli tak, możesz rozważyć uzyskanie linii kredytowej w rachunku bieżącym ze swojego banku. Zapytaj o plan, który zawsze automatycznie pokrywa debet i nie wiąże się z osobną decyzją banku, czy za każdym razem go płacić. Chociaż możesz ponieść pewne odsetki z tego planu, jeśli nie spłacisz kwoty dość szybko, nie będziesz miał debetu, który nie zostanie zapłacony. Zapytaj swój bank, czy oferuje linię kredytową w rachunku bieżącym, jak to będzie działać i ile to kosztuje.
Ponadto, jeśli rozważasz kartę kredytową lub debetową, rozejrzyj się. Porównując oferty kart kredytowych i debetowych, zapytaj emitentów, czy zezwalają na blokowanie, na jak długo i od jakiego rodzaju sprzedawców. Warto rozważyć Emitenta, który używa krótszych bloków.

Posting Komentar untuk "Blokowanie kart debetowych i kredytowych"