Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Czym jest kreatywność?

Czym jest kreatywność?

Tutaj w Anglii wrzesień oznacza koniec lata i początek jesieni, a także początek nowego roku szkolnego i początek wielu nowych inicjatyw w biznesie, życiu i wielu innych.

Kiedy ktoś chce dokonać jakiejkolwiek zmiany w swoim życiu, często podejście, które przyjmuje, musi stać się atrakcyjne lub atrakcyjne, aby je utrzymać, a często może nie pozostać atrakcyjne lub atrakcyjne tak długo, jak chcemy. Wielu ludzi mówi mi, że trudno im utrzymać entuzjazm lub inwestować Wymagany poziom energii, aby osiągnąć prawdziwy sukces projektu lub celu.


Z tego powodu chcę dziś mówić o wzmacnianiu kreatywności. Kiedy stajesz się bardziej kreatywny, możesz zacząć robić więcej ze swoich codziennych doświadczeń i postrzegania tego, co robisz, możesz uczynić życie bardziej kolorowym i mieć więcej zabawy i radości, gdy jesteś bardziej kreatywny.

Czym właściwie jest kreatywność?

Dobre pytanie. Wszyscy możemy być kreatywni; kreatywność polega na nawiązywaniu nowych połączeń - i to jest dosłownie fizjologicznie prawdziwe w naszej neurologii. Kreatywność to coraz większa przewaga umysłu. Często wiąże się to z wieloma odkryciami. Tworząc nowe połączenia, budujesz siłę mózgu i rozwijasz elastyczność umysłową i interpersonalną, która może zwiększyć Twoją zdolność do robienia ogromnego wachlarza rzeczy z coraz większą łatwością.

Wyobraź sobie to; za każdym razem, gdy łączysz ze sobą dwie rzeczy, tworzysz trzecią istotę. To nowe połączenie może się następnie połączyć z innymi pomysłami, dodatkowymi możliwościami. Wyobraź sobie, jaki to może mieć wpływ na system taki jak twój mózg!

Neil Armstrong po raz pierwszy wszedł na Księżyc w 1965 roku. To wydarzenie zmieniło nasze przekonania i myśli o wszechświecie. Zmieniło to również myśli i przekonania na temat ludzkiej inwencji i umiejętności: to wydarzenie pomogło nam zrozumieć, że jeśli chcemy czegoś wystarczająco dużo, możemy znaleźć sposoby na zrobienie czegoś, co mogliśmy wcześniej uważać za niemożliwe. Myślę, że dało to Majowi pewne potężne i wyzwalające myśli i przekonania o ludzkich zdolnościach. Słyszałem ostatnio w radiu, że są też plany lądowania na Marsie teraz! Zawsze chciałem być astronautą.

Bycie kreatywnym na poziomie indywidualnym ma ten sam potencjał: kiedy łączysz rzeczy ze sobą, wykraczasz poza oba z nich; i masz możliwość kształtowania nowych przekonań o sobie i swoim potencjale. Pamiętam, że kiedy po raz pierwszy uczyłam się o NLP, hipnozie i innych moich ukochanych tematach, byłam tak podekscytowana, czytałam tyle materiału, że czułam, jakby mój mózg dosłownie rosł i rozciągał się. To nie jest zbyt straszne, prawda?

Uwielbiam pracować z dziećmi. Mają tak bujną wyobraźnię, że pamiętam, kiedy grałem w piłkę nożną godzinami I dniami jako młody człowiek, nie tylko wyobrażałem sobie punktację w finale Mistrzostw Świata, ale naprawdę byłem

tam na stadionie Wembley strzelając bramkę, mówię ci, że tam byłem! Dzieci są niesamowicie kreatywne, każdy z nas był dzieckiem (niektórzy jeszcze są!). Dzieci pokazują swoją kreatywność w sposób, w jaki odkrywają swoje otoczenie i nadają mu własne znaczenie. Wiele dzieci kreuje nowe światy bawiąc się zabawkami, nie potrzebują wyszukanych lub wyrafinowanych zabawek, sprzętu czy rekwizytów, znaczenie pochodzi z ich wnętrza, znaczenie pochodzi z nich samych.

Musisz dać sobie pozwolenie i czas (i energię), aby nawiązać nowe połączenia i powiązania, o co chodzi w kreatywności. Chodzi o proces, a nie wynik lub produkt końcowy. Możesz być kreatywny w domu lub w pracy, zmieniając nawyki, aktualizując zachowania,rozwiązując problemy lub po prostu uszczęśliwiając życie w jakikolwiek sposób. Możesz być kreatywny dzięki słowom, pomysłom, myślom,materiałom, jedzeniu i rodzajowi zabawy. Możesz być kreatywny ze swoim otoczeniem lub ze swoim wewnętrznym światem.

Poza tym kreatywność tworzy coś nowego. To prawda, nawet jeśli każdy składnik jest już znany lub jest znany. Na przykład wgląd jest kreatywny, ponieważ nowy wniosek jest zbierany z informacji, które już miałeś; to nowa perspektywa robi różnicę.

Przede wszystkim kreatywność przywraca nas do tego stanu, w którym zdobywamy bramki w finałach Mistrzostw Świata. Chodzi o bycie pochłoniętym i czerpanie radości z robienia tego, co robisz, zwracanie uwagi na szczegóły, posiadanie wielkiej wizji, bycie podekscytowanym i zabawnym, zastanawianie się, co by się stało, gdyby...

Posting Komentar untuk "Czym jest kreatywność?"