Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Edukacja a Marketing oparty na Sprzedaży

Edukacja a Marketing oparty na Sprzedaży

Jaki jest najważniejszy proces decydujący o sukcesie twojego biznesu coachingowego? 

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie może całkowicie zmienić twój biznes coachingowy na zawsze. Może zmienić twoje postrzeganie Twojej firmy. Może to zmienić twoje skupienie w Twojej firmie. Może to zmienić sposób prowadzenia firmy. A co najważniejsze, może określić sukces lub inaczej firmy. 

Zadaliśmy to pytanie dziesiątkom trenerów i otrzymaliśmy szeroki wachlarz odpowiedzi. Ale tylko 4% z nich było nawet blisko celu! Większość trenerów odpowiedziała: jakość usług; liczba klientów; cennik; branding; Kopia reklamowa. 

... I choć wszystkie te kwestie są krytyczne, najważniejszym procesem jest twoja metodologia marketingowa. Podczas gdy musisz mieć wszystkie inne elementy, jak również, to twoja metodologia marketingowa, która ostatecznie decyduje o sukcesie lub w inny sposób firmy. 

Wyjaśnijmy… 


Prawie wszyscy trenerzy używają metodologii marketingowej, która jest metodologią marketingu opartego na sprzedaży. Jest to zrozumiałe, ponieważ większość tradycyjnych metod marketingowych uczy metod marketingu opartego na sprzedaży. Wszyscy mamy wpływ na marketing oparty na sprzedaży na każdym kroku-w telewizji, gazetach, czasopismach, billboardach, radiu – wszędzie. A kiedy trenerzy badają metody marketingowe, najczęściej poznają tradycyjne metody marketingowe oparte na sprzedaży – reklamy drukowane (w gazetach, żółtych stronach, czasopismach, czasopismach itp.), bezpośrednie rozmowy telefoniczne, radio, ulotki, listy pocztowe itp. 

Ale istnieje kilka niezwykle potężnych sił w grze przeciwko trenerom stosującym metodologię marketingu opartego na sprzedaży… 

Większość trenerów niezmiennie czuje się nieswojo dostarczając " boisko sprzedaży."Trenerzy mają na ogół lepsze umiejętności techniczne niż umiejętności marketingowe. Są więc niewygodne mówić o sobie i popierając jakość ich produktu. Oznacza to, że nie zamykają się i napotykają na potencjalnych klientów jako ogólny brak zaufania do siebie, ich produktu i usługi. 

Marketing sprzedaży jest niezwykle drogi – zawężanie marży netto w serwisie. Im więcej wydasz, aby zdobyć klienta, tym mniejszy zysk netto zachowasz na końcu. 

Ogólnie ludzie są bardzo sceptyczni i defensywni przed podejściami sprzedażowymi. To wykładniczo zwiększa barierę dokonywania sprzedaży. Kiedy zatrudniasz metody marketingu opartego na sprzedaży, większość perspektyw już zamknął się do nauki o swoich usługach ze względu na ich naturalną tendencję do stawiania obrony przed marketingiem opartym na sprzedaży. 

Nie ma zaufania i relacji budowanych poprzez podejście marketingowe oparte na sprzedaży. Aby perspektywa zakupu od ciebie, musi istnieć element zaufania. Twoja perspektywa musi zaufać, że możesz spełnić swoje obietnice i że uzyskają pozytywny zwrot z inwestycji. Ten poziom zaufania jest niezwykle trudny do zbudowania dzięki podejściu marketingowemu opartemu na sprzedaży. 

Nie budujesz wzajemnego zobowiązania do zbadania oferty lub zakupu od Ciebie. To naturalna ludzka skłonność do odwzajemniania tego, co zostało Ci dane. Nie można budować wzajemnych zobowiązań poprzez marketing oparty na sprzedaży. 

Przyciągasz wrażliwych cenowo klientów i "kopaczy opon", które zajmują dużo czasu i skutkują wyjątkowo niską konwersją. 

Trudno jest utrzymać kontakt z perspektywami na tyle długo, aby budować relacje i zaufanie – zazwyczaj trwa 4 do 6 kontaktów, zanim perspektywa kupi od Ciebie. 

Możemy więc usłyszeć, jak krzyczysz " jeśli marketing oparty na sprzedaży nie będzie skuteczny, jaka jest moja alternatywa dla pozyskania klientów?” 

A odpowiedzią jest ... marketing oparty na Edukacji. Marketing oparty na edukacji to po prostu proces, w którym przyciągasz i konwertujesz wysoko wykwalifikowanych klientów, dając im to, czego chcą – cenne informacje i porady, które rozwiązują ich problemy - i usuwając to, czego nie chcą, skok sprzedaży. 

Marketing oparty na edukacji jest na ogół podejmowany przez dostarczanie wiarygodnych technik marketingowych, takich jak Wystąpienia publiczne, teleklasy informacyjne, publikacje, tworzenie sieci, infolinie, bezpłatne programy edukacyjne (takie jak sprawozdania, oceny, narzędzia, ecoursy) itp. 

W przeciwieństwie do marketingu opartego na sprzedaży, marketing oparty na edukacji oznacza… 
 • Dajesz swojej perspektywie to, czego naprawdę chcą-bardzo cenne informacje. A Ty zabierasz im to – czego nie chcą. 
 • Zachowujesz swoją godność i czujesz się dobrze, ponieważ nigdy nie starasz się sprzedać. 
 • Twoja rozpoznawalność i szacunek marki wzrosną! Marketing oparty na edukacji to najlepszy kreator marki. Pozycjonując się jako "ekspert" lub "specjalista", rozwiązując za pomocą produktów edukacyjnych najbardziej palące problemy, z którymi boryka się Twoja nisza. Stajesz się jedynym logicznym wyborem na rynku. 
 • Możesz ugruntować się jako wiarygodny organ, ponieważ perspektywy zależą od Ciebie jako wiarygodnego źródła cennych porad. 
 • Znacznie obniżysz koszty marketingowe – i w rzeczywistości możesz zarabiać na rynku samodzielnie. To znacznie łączy wartość netto każdego klienta, którego przyciągasz – w rzeczywistości możesz zarobić dwukrotnie zysk netto, mając tylko połowę klientów! 
 • Nie musisz szukać nowych perspektyw-perspektywy przychodzą do ciebie(aby rozwiązać swoje problemy). 
 • Możesz utrzymywać (wzajemnie korzystny) kontakt ze swoimi potencjalnymi klientami poprzez proces sprzedaży, ponieważ nie czują się pod presją sprzedaży i cenią swoje informacje i porady. 
 • Docierasz do potencjalnych klientów na wczesnym etapie ich procesu decyzyjnego. 
 • Przyciągasz "umiarkowanie zainteresowanych" perspektyw, które w przeciwnym razie mogą bać się zadzwonić do ciebie, ale nie boją się poprosić o informacje. 
 • Ze względu na wysoki poziom zaufania i relacji zbudowanych na początku będziesz postrzegany jako doradca, a NIE Sprzedawca, dzięki czemu sprzedaż o wartości dodanej znacznie łatwiejsze. 
 • Znacznie zwiększasz liczbę poleceń od potencjalnych klientów, ponieważ czują się wobec ciebie lojalni – ze względu na relacje zbudowane na zaufaniu i obustronnym obowiązku oraz twoje wysiłki, aby im pomóc – nawet jeśli cię nie zatrudnią! A Twoje polecenia pojawią się znacznie wcześniej w twoim związku. 
 • Zyskujesz przewagę, ponieważ Twoje informacje są przekazywane swobodnie między potencjalnymi klientami w twojej niszy. 
 • Zyskujesz przewagę konkurencyjną, ponieważ niewielu konkurentów korzysta z marketingu opartego na edukacji. 
 • Można osiągnąć bardzo lewarowane korzyści, jak można przedstawić swój marketing, nawet gdy nie są obecne. 
 • Oszczędzasz cenny czas, ponieważ często dostarczasz swoją wiadomość bezpośrednio do najbardziej wykwalifikowanej grupy docelowej. 
Jak widać, marketing oparty na edukacji jest dokładnym przeciwieństwem marketingu opartego na sprzedaży i może mieć niezwykłą różnicę dla Twojej firmy i przyjemności z "robienia" biznesu. Więc zadaj sobie pytanie: "ile obecnie zajmuję się marketingiem opartym na edukacji?"oraz" w jaki sposób mogę opracować plan marketingowy obejmujący metodykę marketingową opartą na edukacji?”

Posting Komentar untuk "Edukacja a Marketing oparty na Sprzedaży"