Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Empowerment dla kobiet-moc jest w Tobie

Empowerment dla kobiet-moc jest w Tobie

Czy ktoś słyszał o Emmeline Pankhurst?

Emmeline urodziła się w Manchesterze w Wielkiej Brytanii w 1858 roku. Była córką bardzo myślących jak na swój czas rodziców, Roberta i Sophii Goulden.

Krótko mówiąc, Emmeline odegrała dużą rolę w tworzeniu brytyjskiego ruchu sufrażystek i w ten sposób ostatecznie doprowadziła do prawa kobiet do głosowania.

Teraz OK, zarówno naszym czytelnikom męskim, jak i żeńskim można wybaczyć myślenie: "Hej, poczekaj chwilę, to jest próba promowania poglądów feministycznych".

Mogę jednak zapewnić, że nie jest tak dlatego, że nie zamierzam promować żadnego rodzaju agendy politycznej, więc proszę o cierpliwość ze mną, zwłaszcza z naszymi męskimi czytelnikami. Nie dostaniesz się pod ostrzał.

Chcę podkreślić, że Emmeline głęboko w sobie tkwiła.

Było to, że mogła dokonać zmian w społeczeństwie, które zawsze kształtowało i zdominowało pogląd, że kobiety mają znacznie mniejszą rolę do odegrania niż ich męscy odpowiednicy i że ich wartość jako istoty ludzkiej była również znacznie mniejsza.


Świadczy o tym fakt, że w tym czasie kobiety nie mogły podjąć wielu zawodów, w szczególności Zawodów Medycznych i prawniczych. Nawet według dzisiejszych standardów, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, kobiety-adwokaci nadal mają trudności z dotarciem do Rady Adwokackiej i o ile mi wiadomo, w całej historii Wielkiej Brytanii aż do obecnej daty, nie ma ani jednej kobiety-sędziego zasiadającego w Izbie Lordów, brytyjskim Sądzie Najwyższym.

Czy może pan również uwierzyć, że dopiero w 1991 roku Izba Lordów ostatecznie unieważniła obowiązujące od wieków orzeczenie prawne? To było, że zostało przyjęte w prawie, że to było legalne dla mężczyzny zgwałcić swoją żonę w małżeństwie.

Dopiero w 1991 roku ta barbarzyńska ustawa została ostatecznie odrzucona i zastąpiona nowymi przepisami, które rzeczywiście są teraz nielegalne, aby mąż napadał na żonę.

Wyobraźcie sobie, że na początku XX wieku, kiedy społeczeństwo Edwardiańskie wciąż czuło się zakłopotane przez swoich krzykliwych wiktoriańskich rodziców, niesamowita walka, którą Emmeline musiała znosić, mimo że była wielokrotnie aresztowana i wrzucana do więzienia, ponieważ wierzyła, że kobiety powinny mieć więcej praw, zwłaszcza proste, najcenniejsze prawo ze wszystkich, prawo do głosowania.

Oto pytanie, które nasuwa się na myśl.

Co utrzymywało Emmeline? Co trzymało tę niesamowitą kobietę silną w obliczu takich przeciwności w czasie, gdy społeczeństwo było szkolone, aby patrzeć na kobiety w bardzo słabym świetle? Skąd wzięła się jej niesamowita siła i trwałość?

Prostą odpowiedzią była wiara w jej własną moc.

Potęga Jedynki.

Cały sens pisania o tej najbardziej niesamowitej Brytyjce polega na zademonstrowaniu zarówno mężczyznom, jak i kobietom, że bez względu na to, z czym się mierzysz, jak bardzo czujesz się uwięziony, jak bardzo chcesz zmian lub jak bardzo stajesz w obliczu dezaprobaty innych, Ty również masz tę samą moc w sobie. Jeśli Emmeline mogła stworzyć taką zmianę w tamtym momencie historii, możesz zrobić to samo dzisiaj.

Emmeline miała szczęście, ponieważ miała rodziców, którzy byli radykalni i w pełni kontrolowali to, w co wierzyli. Posiadali własne osobiste prawo do dokonywania wyborów i decyzji, które uważali za właściwe dla nich i przekazali swoje namiętne przekonania i postawy na swoją córkę, która w rezultacie odwróciła społeczeństwo na głowę.

Chociaż była tak wolnym duchem myślenia,biorąc pod uwagę czas, w którym żyła, okres, który właśnie wyłonił się ze sztywnej, wysoce powściągliwej epoki wiktoriańskiej, jak na ironię Emmeline odrzuciła swoje natchnione myślenie, które tak zwycięsko odróżniło ją od ograniczeń ówczesnego społeczeństwa, kiedy odmówiła rozmowy ze swoją córką Sylvią o zbrodnię posiadania nieślubnego dziecka.

Nie chcąc mieć nic wspólnego z Sylvią i jej wnukiem, Emmeline zmarła w 1928 roku.

Jakie to dziwne, że uwolniła tak wiele kobiet, zorganizowała całkowitą zmianę nastawienia do kobiet w społeczeństwie, osiągnęła znacznie lepsze standardy pracy i warunków życia dla kobiet i przyniosła im równe prawo głosu. Jednak była związana w przekonaniu, że to złe mieć dziecko poza małżeństwem do tego stopnia, że wyrzekła się własnej córki i wnuka.

Jakie to smutne, że ta dzielna, wolna, ożywiona kobieta odeszła z tego życia na ziemi, nie wybaczając własnej krwi i ciała. Jeszcze bardziej smutne było to, że nie mogła zobaczyć, że Sylvia jest teraz produktem znacznie wolniejszego społeczeństwa, które Emmeline sama stworzyła.

Było to wyraźnie ograniczające przekonanie, które Emmeline uważała za granicę tego, co uznała za niedopuszczalne i pod pewnymi względami wyparło się, ponieważ ograniczające przekonania tak często robią, głównie dlatego, że prowadzą do złych osądów i nietolerancji.

Te dwa punkty są ze sobą nierozerwalnie związane. Moc i akceptacja, moc i akceptacja, moc i akceptacja.Jeśli mówimy je w kółko, zaczynają ze sobą współgrać harmonijnie.

Emmeline Pankhurst była niesamowitą kobietą żyjącą w krótkim czasie, w którym dokonywała niemożliwego z powodu swojej własnej mocy (to, co wybrała, było dla niej właściwe) i tego, co zaakceptowała (to, co uważała za niedopuszczalne lub akceptowalne dla niej na poziomie osobistym.) Kiedy zdecydowała się przyjąć ograniczające przekonanie, że jej córka była w błędzie, aby mieć dziecko pozamałżeńskie, jej wybór kosztował zarówno ją, jak i jej córkę wielki ból, więc po uwolnieniu tak wielu kobiet, Emmeline faktycznie uwięziła się, wierząc, że słuszne jest ignorowanie jej córki i wnuka.

Jako jednostki możemy czerpać wiele pomocnych lekcji z uczenia się o inspirujących ludziach, takich jak Emmeline Pankhurst.

Na przykład, możemy zadać sobie pytanie:

Czy czuję się wystarczająco silny, by zmienić swoje życie?

Co jest dla mnie akceptowalne?

Co czuję, że nie mogę zaakceptować tego, co obecnie akceptuję?

Jakich ograniczających przekonań się trzymam?

Jeszcze jedna rzecz o Emmeline, która pozytywnie błyszczy na kilometr, to to, że wiedziała, kim jest i co ma robić.

Ilu z nas wie to samo o sobie dzisiaj?

Wiem z wielu klientów, że kiedy Proszę ich, aby powiedzieli mi, kim naprawdę są, patrzą na mnie z pustym wyrazem i walczą, aby odpowiedzieć na pytanie.

To mówi mi, że stali się tak ugrzęźnięci w szczegółach życia, że znają swoich przyjaciół lepiej od siebie i że z czasem stali się zupełnie obcymi dla tego, kim naprawdę są.

Zdecydowałem się napisać o Emily Pankhurst do tego konkretnego artykułu, ponieważ kiedy miałem 12 lat i studiowałem historię w szkole, drzemałem przez lekcję, kiedy mój nauczyciel historii rzucił książkę w moim kierunku i krzyknął na mnie przed całą klasą,

Posłuchaj, głupia dziewczyno! Przez Emmeline Pankhurst, jesteś dziś wolną kobietą! Mógłbyś być chociaż wdzięczny!

Nie byłem głupi i celowo nie ignorowałem lekcji, byłem zmęczony wstawaniem o 4.30 rano, aby pomóc w domu. Ale moja niesamowicie irytująca nauczycielka historii, słusznie lub niesłusznie w sposobie, w jaki do niej podchodziła, zwróciła moją uwagę i od tamtej pory podziwiam i inspiruję się kobietami takimi jak Emmeline Pankhurst. Znalazłem wiele własnej siły i mocy w postrzeganiu jej jako własnego wzoru do naśladowania dla moich dzisiejszych przekonań i osiągnięć.

Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, jeśli chcesz wnieść pozytywną zmianę do swojego obecnego życia lub okoliczności, pierwszą linią działania, którą musisz podjąć, jest rozpoczęcie kwestionowania i często zmiana postrzegania sposobu, w jaki postrzegasz swój własny świat. Oznacza to sprytne i uczciwe spojrzenie na to, w co obecnie wierzysz o sobie, środowisku, w którym żyjesz i roli, jaką inni odgrywają w kształtowaniu twojego życia.

Chodzi o pytania, które zadajesz wewnętrznie i dialog, który prowadzisz ze sobą, a następnie podejmujesz skok wiary w podejmowanie wyborów i decyzji, które są odpowiednie dla Ciebie.

Posting Komentar untuk "Empowerment dla kobiet-moc jest w Tobie"