Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Osiąganie Celów

Osiąganie Celów

Możesz mieć lub nie mieć zestawu pisemnych celów. Jeśli tego nie zrobisz, zdecydowanie zachęcam cię do sporządzenia pisemnego zestawu celów i wyjaśnienia, co chcesz osiągnąć. Niezależnie od przypadku, być może zmagasz się z osiąganiem swoich celów w życiu. W tym artykule nauczysz się kilku technik osiągania swoich celów.

Pomyśl o czasie w swoim życiu, kiedy osiągnąłeś coś, czego naprawdę chciałeś. Czy wątpiliście w to i wierzyliście, że nie możecie tego osiągnąć? A może miałeś solidne poczucie, że to się stanie i wątpliwości nigdy nie przyszły ci do głowy?

To było drugie, prawda?

Kiedy Richard Branson założył Virgin Airways, siedział w swoim biurze i zastanawiał się, czy to kiedykolwiek zadziała? Czy Bill Gates siedział w swoim biurze zastanawiając się, czy ktoś chciałby kupić jego produkt do okien? Mogli to zrobić przez jakiś czas, ale nie pozwolili, aby te wątpliwości rządziły nimi. Wiedzieli, że ich plany zadziałają i że odniesie sukces.

Pracując, aby osiągnąć swoje cele, potrzebujesz tego nieubłaganego poczucia pewności siebie i braku wątpliwości w siebie. Musisz wiedzieć, że to się stanie i że ci się uda. Nie mówimy o myśleniu, że ci się uda, wierząc, że ci się uda lub wiedząc, że osiągniesz swój cel. Wszystkie one są intelektualnymi formami wiedzy, wiedząc przez duże K; to solidne uczucie w jamie żołądka, które sprawisz, że się wydarzy i nie możesz zawieść. Spodziewaj się, że tak się stanie i wiedz, że nie ma innego sposobu. To się stanie. Ta wiedza daje Ci motywację i zaangażowanie, aby doprowadzić cię do sukcesu Twojego celu.


Ale skąd to uczucie? Jedną z najlepszych i najskuteczniejszych technik jest wizualizacja.

Obecnie korzystasz z mocy wizualizacji, prawdopodobnie nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Czy kiedykolwiek przejrzałeś, co masz zamiar powiedzieć komuś przed rozpoczęciem rozmowy? Czy widziałeś siebie w swoim umyśle dając prezentację, zanim ją wygłosisz?

To jest moc wizualizacji i jest bardzo silna. Możesz go używać nie tylko dla swoich celów, ale dla każdego aspektu swojego życia. Wizualizacja to coś, czego większość ludzi nie używa do reżyserowania. Początkowo zauważysz, że twoja uwaga będzie wędrować, ale musisz ją odciągnąć z powrotem do zadania. Jest to podobne do budowania mięśni poprzez ćwiczenia-potrzeba czasu, aby go wzmocnić.

Ćwiczenie wizualizacji celów jest bardzo proste i wygląda następująco.
  1. Wybierz cel, z którym chcesz pracować
  2. Wyobraź sobie obraz tego celu w swoim umyśle
  3. Wyobraź sobie, że osiągasz swój cel. Użyj wszystkich zmysłów-dotyku, słuchu, wzroku, węchu i smaku. Naprawdę Poczuj swój sukces z każdym włóknem swojej istoty i wiedz, że twój cel jest tak dobry, jak osiągnięty.
  4. Przytrzymaj ten obraz w umyśle przez co najmniej 10 minut-pozostań skupiony i pozytywny. Zakwestionuj wszelkie pojawiające się wątpliwości i zastąp je pozytywnymi słowami i obrazami sukcesu. Jeśli jesteś rozproszony lub twój umysł błądzi, Przywróć koncentrację do celu.
Możesz również trzymać ten udany obraz w swoim umyśle, gdy zajmujesz się codzienną działalnością. Zachowaj tam wizerunek i skup się na swoim sukcesie. Dostajesz to, na czym się skupiasz – a jeśli skupisz się na osiągnięciu celu, otrzymasz go. Wizualizacja jest metodą programowania podświadomego umysłu na sukces.

Przy niektórych celach możesz chcieć zachować je prywatnie. Jeśli starasz się dopasować i twoi przyjaciele wiedzą, że byłeś mniej niż energiczny w przeszłości, kiedy powiesz im swój cel, będą się śmiać i żartować i nie uwierzą Ci. Ta wątpliwość i niewiara mogą wpłynąć na twoją wiarę w siebie i w swój cel, co z kolei może prowadzić do niepowodzenia w osiągnięciu celu.

Wystarczająco trudno jest przezwyciężyć własne wątpliwości i troski bez konieczności pokonywania również tych ludzi wokół ciebie. Zachowaj wszelkie cele, w których możesz być pod wpływem innych dla siebie i pozwól ludziom wokół ciebie zobaczyć udany efekt końcowy.

Potwierdzenie Sukcesu

Inną metodą osiągnięcia swoich celów jest użycie afirmacji, co oznacza, że powtarzasz swój cel ponownie i ponownie sobie. Jest to kolejna metoda programowania twojego podświadomego umysłu, który jest źródłem wszelkiego działania.

Afirmacja to zdanie lub dwa, które jest napisane w pozytywnym języku z określonymi celami i terminami. Złą afirmacją byłoby: "chcę schudnąć."Twoja podświadomość patrzy na to, a ponieważ nie ma skali czasowej, nie wskoczy do działania. Nie ma również określonego celu, więc twoja podświadomość nie wie, do czego dążyć. Jak definiuje się "jakąś wagę"? To jest 10 funtów, ale także 1 funt, a także tylko 1 uncja.

Dobrą afirmacją jest "Chcę schudnąć 10 funtów do końca tego roku."To wysyła odpowiednie wiadomości do twojej podświadomości. Wie, że dokładnie ile masz do stracenia (10 funtów) i kiedy należy to zrobić do (końca tego roku). Wiesz dokładnie, co musisz zrobić i kiedy to zrobić.

Jeśli celem jest zrzucenie 10 funtów do końca roku, potrzebujemy planu działania, który doprowadzi nas do tego celu i sprawi, że tak się stanie. W takim przypadku plan działania może polegać na ograniczeniu spożycia czekolady i zwiększeniu ilości spożywanych przez nas owoców i warzyw. Plan działania składa się z szeregu kamieni milowych. Na przykład, jeśli do końca roku zostanie 5 miesięcy, to nasze kamienie milowe będą tracić 2 funty każdego miesiąca.

Małe Kroczki

Możesz mieć duży cel, taki jak "mieć dochód przekraczający £100,000 rocznie do czasu, gdy mam 35 lat" (zauważ, że cel jest specyficzny zarówno w przedziale czasowym, jak i kwocie i nie wyznacza górnego limitu potencjału zarobkowego.)

Ten cel może być bardzo zniechęcający, być może nawet wystarczająco, abyś się poddał i nie dążył do jego osiągnięcia. Aby to przezwyciężyć, rozbij swój cel na kilka mniejszych, łatwiejszych do opanowania kroków.

Każdy duży cel można podzielić na kilka Pod-celów, które następnie mogą być podzielone jeszcze dalej, jeśli to konieczne. Każdy z pod-celów ma powiązany z nim plan działania. Korzystając z naszego celu dochodowego z góry, pod-celami może być zrozumienie opodatkowania, zrozumienie inwestycji, założenie własnej firmy i tak dalej.

Mniejsze cele są łatwiejsze w obsłudze i pomagają utrzymać kurs do głównego celu. Dostajesz również satysfakcję z regularnego osiągania sukcesów i osiągania celów, co czyni cuda dla Twojej wiary w siebie.

Wszystkie główne cele i powiązane z nimi cele podrzędne oraz plany działania muszą być regularnie sprawdzane-najlepiej codziennie. Dzięki temu możesz skupić się na swoich celach i od razu wiedzieć, czy zaczniesz oddalać się od celu. Pozwala dostosować swoje cele i plan działania w zależności od tego, czy rzeczy działają szybciej, czy wolniej niż planowano. Zapobiega również powtarzaniu działań i wykonywaniu zadań, które nie są konieczne. Utrzymuje cele w czołówce twojego umysłu i nie pozwala ci o nich zapomnieć.

Osiąganie naszych celów jest czymś, co wszyscy chcemy robić, ale to wymaga pracy. Rzadko kiedy będą nam wręczane na srebrnej tacy przez sługę na ugiętym kolanie. Osiągnięcie wymaga wiedzy, zapału i zaangażowania, w połączeniu z starannym i skrupulatnym planowaniem i silną wiarą w siebie. Z niezachwianą wiarą i zaangażowaniem nie ma niczego, czego nie można osiągnąć. Wszystko i wszystko jest w Twoim zasięgu – jeśli jesteś gotów podjąć zobowiązanie, aby to osiągnąć.

Posting Komentar untuk "Osiąganie Celów"