Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Top 5 Rzeczy Poszukujących Wellness Wiedzieć

Top 5 Rzeczy Poszukujących Wellness Wiedzieć

W pewnym momencie nasze życie niewiele się zmienia. Poruszamy się na automatycznym pilocie i nie zauważamy identyczności, która przejęła kontrolę—czasami od wielu lat. Przyzwyczailiśmy się do tego, że niewiele dzieje się w naszym życiu poza naszą codzienną rutyną i wielu ludzi czuje się z tym komfortowo lub po prostu to akceptuje. Gdzieś po drodze nasze życia stały się nudne. Utknęliśmy w rutynie. Ale nie rozpaczaj; kontrolowanie własnego życia jest kontrolowaniem swojego wellness! 

Coraz więcej ludzi odzyskuje kontrolę nad swoim życiem i zmienia swoją przyszłość. Wyznaczają cele i osiągają je, czują się lepiej, są szczęśliwsi, zdrowsi i spędzają więcej czasu i energii na tym, co dla nich ważne. Ich spojrzenie na życie znacznie się poprawiło. 


Jak wiesz, pojęcie wellness obejmuje szeroki zakres-z różnymi definicjami w zależności od tego, gdzie patrzysz. Ale na początek, skorzystajmy z następującego—wellness to przekonanie, że poprawa jest możliwa przez całe nasze życie. Nieustannie poszukujemy informacji o tym, jak możemy się poprawić. Wybieramy opcje i podejmujemy decyzje, które wspierają nasz najlepszy interes. Wszystko, co myślimy, czujemy i wierzymy, wpływa na całą naszą istotę. Jesteś odpowiedzialny za wszystkie aspekty swojego życia-fizyczne, kariera, relacje, Finanse, duchowe, środowisko i emocjonalne samopoczucie, i tak dalej. Możesz się uwolnić i przejąć kontrolę nad swoim życiem. Wypróbuj te proste sposoby, aby odkryć, w jaki sposób możesz zacząć przejmować kontrolę nad swoim życiem i zdrowiem. 

1. Zamień brak czasu w więcej czasu.

"Nie mam czasu", To właśnie John, adwokat korporacyjny, stale powtarzał sobie i innym. Wiedział, że nie jest sam. Brak czasu był problemem dla prawie każdej osoby, którą znał. John naprawdę chciał być szczęśliwszy i zdrowszy, ale po prostu nie miał wolnego czasu na randki, wizyty w rodzinie, ćwiczeń ani żadnej innej rzeczy, która go uszczęśliwiała. Kiedy John zdecydował, że musi przejąć kontrolę nad swoim wellness, pierwszą rzeczą, jaką zrobił, było odzyskanie własności swojego czasu. Badał, jak spędza swój czas w przeciętny dzień. Spisując swoje codzienne czynności i dostosowując swoje priorytety, Jan znalazł możliwości włączenia rzeczy, na których naprawdę mu zależało w jego codziennym życiu. 

2. Odzyskaj energię.

Megan, Żona, Mama i dyrektor marketingu, zawsze była zmęczona. Nie miała energii, aby sprostać wymaganiom swojej pracy, wykonywać prace domowe, załatwiać sprawy, gotować, dbać o swoje dzieci lub inne priorytety, które składały się na jej dzień. Megan desperacko chciała odzyskać swoją energię—ale zamiast tego pozwoliła ludziom ją wyssać, ukraść i wyssać. Na początek Megan zbadała obszary swojego życia, które wymagały większej uwagi i skupienia. Wyznaczała też nowe granice, by się chronić, deklarując, na co by chciała, a na co nie. Zamiast pracować 12 godzin, Megan skróciła dzień pracy do nie więcej niż 9 godzin. Trzymała się swojego planu, odzyskała energię i jest tam dla swojej rodziny i pracy z nową, ożywioną energią. 

3. Dokonaj trwałych zmian.

"Nasz opór wobec wprowadzania trwałych zmian jest wrodzony" - mówi Jeff, urzędnik ds. kredytów hipotecznych. "To wielkie wyzwanie dla wszystkich."Nieustannie powtarzał sobie, że jego wewnętrzny opór przed dokonywaniem zmian pozostanie z nim na zawsze. Pierwszym krokiem Jeffa było rozpoznanie, że opór jest zawsze początkową barierą w wprowadzaniu zmian. Na przykład utrata 70 funtów zalecanych przez lekarza zrekompensowałaby konieczność codziennego przyjmowania leków na cukrzycę typu II. Jeff zaczął od otwarcia się na pozytywne strony zmian—tj. najpierw podjęcie decyzji o zmianie, a następnie skorzystanie z pomocy w tym zakresie. Dołączył do YMCA, a teraz uczestniczy w Tai Chi i chodzi pięć dni w tygodniu. Spotkał się również z dietetykiem, który pomógł mu lepiej zrozumieć, co jeść, aby utrzymać ogólny stan zdrowia i Dobre Samopoczucie. Jeff stracił 30 funtów i nadal utrzymuje zdrową, zbilansowaną dietę. 

4. Wyznacz granice swojego życia.

Co jest jednym z najkrótszych słów - ale tak trudnym do wypowiedzenia dla wielu ludzi? Jeśli zgadłeś "nie", masz rację co do pieniędzy. Sidney, kierownik obsługi klienta tak się bał powiedzieć NIE, że kiedy ktoś poprosił ją o coś zrobić, czuła mdłości w środku, bo chciała powiedzieć nie, ale czuła się nieswojo faktycznie robiąc to. Pierwszą rzeczą, którą musiała zrobić, to nauczyć się swoich ograniczeń. Zdała sobie sprawę, że uczenie się odmawiania rzeczy, których nie chciała robić, pomoże jej zmniejszyć stres związany z nadmiernymi wymaganiami dotyczącymi jej czasu i energii. Sidney mógł odmówić w sposób, który był dla niej wygodny, ale pełen szacunku dla drugiej osoby. Wiele osób wierzy, że kiedy ktoś cię prosi, musisz powiedzieć "tak" , ale mówienie " nie " nie jest takie straszne! Kiedy Sidney zaczęła mówić "nie", zmieniło to całe jej życie; okazało się, że jej Lista" do zrobienia " kurczy się. Uznała, że jej wyborem było przeciążenie jej harmonogramu lub przyjmowanie próśb o zrobienie czegoś tylko wtedy, gdy tego chciała. 

5. Dbaj o siebie.

Eden, specjalistka od pogotowia, chciała poprawić jakość swojego życia. Była znudzona codzienną rutyną, a jej życie towarzyskie nie istniało. Eden zaczęła wprowadzać zmiany na lepsze, stawiając swoje potrzeby na pierwszym miejscu. Skupiła się na tym, czego chciała, a nie na pragnieniach innych. Zaczęła planować dwie aktywności społeczne w swoim kalendarzu każdego miesiąca, aby stworzyć życie towarzyskie. Eden nigdy nie lubiła mieszkać na przedmieściach, ale była bliska swojej pracy. Ułożyła plan działania na rzecz ponownego wynalezienia swojego życia. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiła, była sprzedaż domu na przedmieściach i przeniesienie się do bardziej miejskiego środowiska, w którym zawsze marzyła. Mogła chodzić do osobliwej kawiarni, odwiedzać Księgarnie, Sklepy i uczestniczyć w lokalnych festiwalach i Targach Sztuki w jej sąsiedztwie. Zaczęła nawiązywać kontakty i regularnie poznawać nowych ludzi. Życie Edena stało się bardziej satysfakcjonujące i spełniające. 

To z pewnością osobisty wybór, aby dostać się na drodze do poczucia się lepiej, jest szczęśliwszy i coraz zdrowsze. To wybór, który powinieneś rozważyć. Dla tych z was czytających ten artykuł, wzywam was do poświęcenia kilku chwil, aby ocenić, jak się czujesz. Jak Twój poziom energii? Ile czasu " ja " zajmujesz na co dzień? Jak twoja ogólna troska o siebie? Zastanów się, o ile lepiej wiesz, że możesz być z pewnym wysiłkiem, zaangażowaniem i wsparciem. Teraz jest czas, aby znaleźć czas w swoim harmonogramie dla Ciebie.

Posting Komentar untuk "Top 5 Rzeczy Poszukujących Wellness Wiedzieć"