Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Jak Kierować Kreatywnym Myśleniem

Jak Kierować Kreatywnym Myśleniem

Kreatywne myślenie to potencjał, z którym wszyscy się rodzimy. Jeśli nie wykorzystujesz tego potencjału, prawdopodobnie dlatego, że nie znasz i nie stosujesz prostych zasad jego rozwijania. Możemy to teraz naprawić.

Dwie podstawowe zasady twórczego myślenia to:
  1. Istnieją metody i techniki twórczego myślenia.
  2. Uczynienie tych metod i technik częścią nawyków umysłowych sprawi, że kreatywne myślenie będzie łatwe i automatyczne.
Przedsiębiorca widzi potencjalny zysk w sytuacji, ponieważ jego umysł jest do tego wyszkolony. Prawnik widzi potencjalne problemy, ponieważ w ten sposób jego umysł jest szkolony. To, jak wielokrotnie myślimy, staje się nawykiem i w ten sposób trenujemy umysł. Naucz się technik twórczego myślenia, używaj ich, dopóki nie staną się nawykiem, a kreatywne myślenie będzie dla ciebie tak naturalne, jak kłamstwo jest dla Polityka.

Techniki Twórczego Myślenia

Istnieją dziesiątki kreatywnych technik rozwiązywania problemów, których możesz nauczyć się używać. Na przykład "połączenie koncepcji" sprawi, że będziesz mieszał Róże i zegary, aby stworzyć pierwszy budzik, który obudzi Cię delikatnym uwolnieniem zapachu. Użyj techniki "losowej prezentacji", a telefon komórkowy może dać pomysł na dyktowanie za pomocą kieszonkowego dyktafonu podczas chodzenia, więc będziesz miał czas na ćwiczenia i nadal wykonuj swoją pracę.

Kreatywne myślenie wykracza poza rozwiązywanie konkretnych problemów lub wymyślanie nowych rzeczy. Prawdziwie kreatywny umysł zawsze wymyśla pytania, a nie tylko rozwiązania. Aby być bardziej kreatywnym przez cały czas, skup się na trzech rzeczach: 

1. Zakwestionuj swoje założenia. A gdyby restauracja nie miała pracowników? Klienci mogli płacić za maszynę, gdy weszli, i karmić się w bufecie. Gdyby wszystko było jak najbardziej zautomatyzowane, może jeden właściciel-operator mógłby samodzielnie prowadzić dużą restaurację. Rzuć wyzwanie wszystkim. Musisz iść do pracy? Czy baseny potrzebują wody? Czy edukacja zawsze jest dobra?

2. Zmień perspektywę. Wyobrażanie sobie myśli psa o Twojej zajętości może podpowiedzieć Ci do niepotrzebnych rzeczy, które robisz. Myślenie o dolarach na dzień zamiast na godzinę może dać ci plan, aby pozwolić pracownikom wrócić do domu, gdy skończą określoną kwotę. Większa wydajność byłaby prawie pewna, a można dostosować dzienne wynagrodzenie i kwoty, aby zarówno ty, jak i pracownicy zarabiali więcej pieniędzy. Spójrz na wszystko z kilku perspektyw. 

3. Niech twoje pomysły szaleją. Latające meble wydają się głupie, ale może prowadzić do idei podnośnika. Wsuń urządzenie pod meble i unosi je poduszką powietrza, ułatwiając przenoszenie. Nie tłumić swojej kreatywności. Zrelaksuj się, pozwól pomysłom przyjść i wiedz, że zawsze możesz je później odrzucić.

Tworzenie Nawyków Twórczego Myślenia

Aby powyższe techniki stały się automatyczną częścią twojego myślenia, po prostu użyj ich wystarczająco. Zwykle trwa kilka tygodni, aby rozwinąć nawyk, więc potrzebujesz sposobu, aby przypomnieć sobie każdego dnia w tym czasie. Spróbuj napisać kilka swoich ulubionych technik na karcie i nosić ją ze sobą. Wyciągnij go przez cały dzień i zastosuj techniki do wszystkiego. Wkrótce bardziej kreatywne myślenie będzie normalną częścią twojego życia.

Posting Komentar untuk "Jak Kierować Kreatywnym Myśleniem"