Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Prawda O Obrazie Ciała

Prawda O Obrazie Ciała

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak bardzo twój wizerunek-twoje osobiste opakowanie, przyczynia się do twojego biznesu i osobistego sukcesu?

Wielomilionowy przemysł kosmetyczny doskonale zdaje sobie sprawę z wartości opakowań. Wiesz o tym, jeśli kiedykolwiek kupiłeś coś od tych efektownych pań, których lady są zawsze w drzwiach domów towarowych. 

Jednak od czasu do czasu przedstawiamy ankiety na temat kremów, które wcieramy w nasze ciała, które odchodzą od naszego wieku i sprawiają, że nasza skóra jest miękka jak bottie dziecka. Ankiety mówią nam " kupuj tanie rzeczy lub własną markę z supermarketu, bo wszystkie są takie same." 

Ale czy my? Oczywiście, że nie. ludzie kierują się emocjami, a nie logiką i nigdy więcej, kiedy wydają swoje pieniądze. 


Ludzie kupują oczami, kochamy opakowania. Specjaliści od marketingu i merchandisingu mają to do siebie i znają kolory i kształty, które najprawdopodobniej kupimy. Następnie odpowiednio projektują swoje opakowanie i upewniają się, że przyciągnie ono naszą uwagę.

Produkt w opakowaniu musi robić to, co mówi, że zrobi, jednak jeśli wygląda na to, że może robić interesy, to jesteśmy bardziej skłonni uwierzyć, że może. 

Tak samo jest z ludźmi. Czy nam się to podoba, czy nie, ludzie mogą osądzać nas po naszym wyglądzie ciała, sposobie, w jaki jesteśmy pakowani. 

Wtedy zdecydują, czy nas polubią, czy dadzą nam pracę, czy po prostu uwierzą w to, co mówimy. 

To wydaje się takie oczywiste. Ale widziałem profesjonalnych mówców w zdrapanych butach, liderów biznesu w przestarzałych garniturach i polityków w ubraniach, które nie pasują do nich lub nie pasują do ich kształtu.

Kilka miesięcy temu uczestniczyłem w funkcji, gdzie księgowy został zaproszony, aby porozmawiać o swojej działalności. Opowiedział zgromadzonej publiczności, jak efektywny był jego biznes i o ich dbałości o szczegóły. Jednak jego krawat został rozebrany, a jego koszula wyglądała, jakby włamywał się do mniejszego przyjaciela. Jego garnitur, choć prawdopodobnie drogi, nie był dla niego odpowiednim kolorem i zwrócił tylko uwagę na to, że jego użytkownik lubił jego jedzenie. Wszystkie rzeczy, które mówił, były całkowicie sprzeczne z jego wizerunkiem ciała.

Prawnicy, księgowi, hydraulicy lub inżynierowie oprogramowania; nie ma znaczenia, co robisz, inni ludzie są bardzo podatni na ocenę Twoich umiejętności po tym, jak jesteś pakowany. 

Twoi współpracownicy i twój szef podejmą decyzje o jakości twojej pracy i perspektywach awansu na podstawie Twojego stroju i wizerunku.

Jest słynna historia o przedwyborczych debatach telewizyjnych z lat 60. między Johnem F. Kennedym i Richardem Nixonem. Debaty te były również słyszane w radiu, które było w tym czasie znacznie bardziej popularne. Po debatach przeprowadzono ankietę, w jaki sposób publiczność telewizyjna i radiowa zareagowała na obu uczestników. Publiczność radiowa głosowała na Nixona, jednak publiczność telewizyjna głosowała przeważająco na Kennedy ' ego. Widzom telewizyjnym bardziej podobał się wygląd Kennedy ' ego niż Nixona-spodobało im się opakowanie.

Bardzo szybko podejmujemy decyzje dotyczące osób, z którymi mamy kontakt. Psychologowie ustalili, że podświadomie podejmujemy około jedenastu decyzji o innych ludziach w ciągu pierwszych sześciu sekund od ich spotkania.

Menedżerowie personelu przyznali w ankietach do podejmowania decyzji o kandydacie do pracy w ciągu pierwszych trzydziestu sekund rozmowy kwalifikacyjnej, decyzje te podejmowane są przede wszystkim na temat tego, jak ludzie wyglądali i nosili się. 

To, jak wyglądamy, potwierdzi lub zaprzeczy temu, co mówimy. Pierwsze wrażenia są również trwałymi wrażeniami i wymagają wielu zmian.

Nie wszyscy możemy mieć idealny wygląd czy idealne ciało. Nie ma znaczenia, jaki masz kształt, ale ważne jest, Jak pakujesz ten kształt, jeśli chcesz mieć wpływ na innych ludzi. 

Sposób pakowania może również mieć ogromny wpływ na pewność siebie. Czy kiedykolwiek zauważyłeś, jak pewny siebie i pewny siebie czujesz się, gdy ubierasz się w coś, w czym czujesz się dobrze? Szczególnie, gdy ktoś szczerze Ci komplementuje. Sposób ubierania się może mieć ogromny wpływ na to, jak się nosisz i projektujesz innym ludziom. 

Problem w tym, że wielu z nas nie ma pojęcia, co naprawdę nam odpowiada i chwali nasz kształt. Dlatego tak wielu ludzi biznesu zwracają się do konsultanta wizerunku, aby poprawić ich osobisty wpływ. Może to wydawać się kosztownym luksusem, jednak rozważ koszt ograniczenia swojej kariery lub ewentualnie nie wygrania nowego konta.

Więc czym się zajmujesz? Możesz poprosić swoich najbliższych, aby byli z tobą szczerzy i powiedzieli ci, co naprawdę myślą o tym, co nosisz. Rzecz w tym, że naprawdę musisz słuchać i słuchać tego, co mówią. 

Kup niektóre z magazynów o modzie i bądź na bieżąco z najnowszą modą. Może również pomóc znaleźć dobry sklep z ubraniami, w którym asystenci sprzedaży udzielą bezstronnych porad.

Ważne jest również dbanie o szczegóły. Czy okulary pasują do twojej twarzy? Potrzebujesz bardziej nowoczesnej fryzury? Co ten tani plastikowy zegarek mówi o Tobie?

Mężczyźni muszą uważać na nowatorskie krawaty i fantazyjne skarpety z garniturem biznesowym. Kobiety muszą dbać o makijaż, kolory i Perfumy.

Możesz mieć o wiele więcej do zaoferowania niż słoik kremu przeciwzmarszczkowego lub paczkę płatków kukurydzianych; jednak nikt nie wybierze cię z półki, jeśli nie spodoba im się Twoje opakowanie.

Posting Komentar untuk "Prawda O Obrazie Ciała"