Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Rozważasz Zostanie Trenerem Życiowym?

Rozważasz Zostanie Trenerem Życiowym?

Jak life coaching zyskuje popularność, tak jest zainteresowanie staniem się life coach. Wiele osób kocha ideę pracy dla siebie i bycia w zawodzie, który pomaga innym. Jeśli myślisz o zostaniu trenerem życia, istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę.

Najpierw zdecyduj, jakiego rodzaju trenerem życiowym chcesz zostać. Słowo "życie" obejmuje wiele obszarów, więc trenerzy życia specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Obszary te obejmują karierę i finanse, wyznaczanie celów, relacje, odchudzanie/fitness oraz narkotyki i alkohol, by wymienić tylko kilka.

Czym jest Twoja pasja i jak chcesz inspirować innych do budowania sukcesu w ich życiu?
Myśląc o tym, jakiego rodzaju trenerem życiowym chcesz być, zbadaj swoją karierę, wykształcenie i doświadczenie życiowe, aby znaleźć swoje aktualne mocne strony.

Gdy już wiesz, na jakim obszarze chcesz się skupić, zastanów się, co robi trener życia. Jest to trudne, ponieważ nie ma jednej definicji ani uniwersalnej normy, więc istnieje kilka interpretacji. Musisz opracować format, w którym nauczysz swoich klientów udanych działań.


Wykwalifikowany trener życia może rozbić cele na łatwe do opanowania, łatwiejsze do skonfrontowania kroki, pokazując klientowi skuteczne techniki ich realizacji. Sama wiedza o tym, co i jak nie wystarczy, ponieważ klienci często wchodzą w swoją drogę. Life coach oceni ich postępy i zmotywuje do wdrożenia planu konsekwentnego działania w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów. Zanim zaczniesz na tej ścieżce, wiedz, że istnieje różnica między zrozumieniem, co robić, a tym, że możesz namówić kogoś, aby to zrobił.

Istnieją trzy podstawowe elementy związane z zostaniem trenerem życiowym i są to szkolenia, umiejętności i edukacja. Jeśli chodzi o szkolenia, istnieje wiele Akademii life coaching, które oferują kursy, a niektóre nawet oferują akredytację. Wiele z tych kursów ma rzeczywistą i praktyczną wartość. Należy pamiętać, że nie ma Federalnej lub stanowej agencji, która posiada akredytację na life coaching, a szkoły oferujące stopnie są akredytowane samodzielnie.

Jeśli rozważasz podjęcie któregokolwiek z tych kursów, najpierw przyjrzyj się związanym z tym kosztom. Często niedrogi kurs wprowadzający jest oferowany tylko po to, aby zacząć. Ponieważ koszty mogą się szybko sumować, Sprawdź czas, liczbę wymaganych dodatkowych kursów i upewnij się, że otrzymasz skierowania od innych studentów. Innym ważnym punktem, który należy najpierw sprawdzić, jest to, czy szkoła zapewnia odpowiednie narzędzia do praktycznego zastosowania podczas pracy z klientami. Będzie to bardzo pomocne dla początkujących w opracowywaniu krok po kroku metod coachingu życiowego.

Istnieje kilka kluczowych umiejętności, które są absolutnie niezbędne. Na początek musisz być dobrym słuchaczem, kreatywnym rozwiązaniem problemów i mieć znaczną wiedzę na temat ludzkich zachowań. Musisz być w stanie wyznaczyć cele i opracować plany działania, aby je urzeczywistnić. Life coaching wymaga, abyś był zorganizowany i mógł zachować skrupulatną uwagę na szczegóły, aby monitorować cotygodniowe wyniki.

Cierpliwość i umiejętność radzenia sobie z frustracją są kluczowe. Klienci nie zawsze robią to, na co się zgadzają, a nakłonienie ludzi do nagłego porzucenia destrukcyjnych wzorców zachowań może być prawdziwym wyzwaniem. Musisz wiedzieć, jak motywować i być kreatywnym w pokonywaniu przeszkód i obiekcji. Musisz naprawdę lubić i dbać o ludzi. Musisz również być w stanie zaakceptować niepowodzenie, ponieważ nie wszyscy klienci ulegną zmianie. Jest jeszcze kilka umiejętności, ale są one fundamentalne.

Trener życia powinien kochać edukację, aby być na bieżąco z aktualnymi postępami i trendami. Obszary, które wymagają spójnych badań to psychologia, wyznaczanie celów, motywacja, psychologia poznawcza, kognitywistyka, zachowania ludzkie, nawyki ludzi sukcesu, wzorce snu, relacje, zasady biznesowe, zasady sukcesu, rozwój kariery, narkotyki, alkohol, przywództwo, sprzedaż i inne. Trener życia jest nieustępliwym studentem tych przedmiotów.

Life coaching jest proaktywnym podejściem do rozwiązywania przeszkód w życiu jednostki i wymaga jasnego obrazu nie tylko dlaczego i jak, ale także krok po kroku realizacji i zdolność do rozwiązywania bloków i niepowodzeń, jak się pojawiają. Musisz połączyć te czynniki w platformę roboczą, aby pomóc swoim klientom w osiągnięciu ich celów.

Wreszcie, kiedy jesteś gotowy do rozpoczęcia life coachingu, jak zamierzasz zdobyć klientów? Idea pracy dla siebie i pomagania ludziom może brzmieć świetnie i jest, ale wiąże się z trudnościami. Nie będziesz po prostu dostać wizytówki wykonane, a następnie zacząć wypełniać swoją książkę spotkań. Szkoły oferujące wspaniałą karierę jako trenerzy życiowi będą w stanie udzielić Ci ograniczonej pomocy w pozyskiwaniu klientów. Po spędzeniu czasu i pieniędzy albo ze szkołą life coaching lub rozwijanie własnego stylu life coaching to będzie do ciebie, aby uzyskać klientów. Jesteś w stu procentach odpowiedzialny za swoje dochody i sukces.

Powinieneś cieszyć się networkingiem i autopromocją. Możesz budować klientelę poprzez przyjaciół, grupy sieciowe, umieszczanie reklam, relacje zawodowe i inne kreatywne sposoby, jakie możesz wymyślić. W miarę zdobywania klientów i zdobywania reputacji Twoja firma będzie się rozwijać dzięki poleceniom. Wszystko to wymaga czasu, więc bądź przygotowany.

Jak rozwijają swój biznes, trzeba będzie pokonać przeszkodę ludzi kwestionujących to, co trener życia robi. Bądź przygotowany, zadając sobie pytanie, Dlaczego ktoś zapłaci ci za doradzanie mu lub jej i ma dobrą odpowiedź. Odpowiedź na to pytanie będzie podstawą Twojego sukcesu.

Po rozważeniu wszystkich tych czynników, jeśli zdecydujesz się zostać trenerem życiowym, wejdziesz w dynamiczne pole. Bycie w stanie pomóc ludziom w tworzeniu zmian życiowych, które chcą, jest wysoce satysfakcjonującą i ekscytującą karierą. Będziesz pomagać innym osiągnąć sukces podczas tworzenia własnych!

Posting Komentar untuk "Rozważasz Zostanie Trenerem Życiowym?"