Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Sposoby na pobudzenie kreatywności

Sposoby na pobudzenie kreatywności

Kreatywność to cecha, którą wszyscy zakopaliśmy w sobie, tak czy inaczej. Polega na wynalezieniu czegoś nowego lub ponownym wynalezieniu czegoś już istniejącego, aby uczynić go użytecznym interesującym.Zdolności twórcze niektórych ludzi są bliżej powierzchni i łatwo można zobaczyć ich przejawy. Ludzie mówią, że ich kreatywność jest "wrodzona". Dla innych wyrażanie kreatywności wymaga więcej czasu i kultywacji. Ważne jest, aby pamiętać, że wszyscy możemy być kreatywni. Musisz tylko podjąć kroki, aby wydobyć to z siebie. Spróbuj wykonać następujące czynności:

1. Zmień perspektywę. 

Być może słyszałeś frazę "myśl nieszablonowo". Powinieneś spróbować spojrzeć na sytuację z innego punktu widzenia. Zmień perspektywę. Rozważ wszystkie czynniki, na które wpływa twój problem lub Twoja troska. Spróbuj podzielić problem na kilka elementów, a następnie przetasuj je. Pomyśl, co by się stało, gdyby pomysł został zastąpiony. Ten aspekt jest ważny w zwiększaniu kreatywności, ponieważ pomaga usunąć możliwe utrwalenia, które mogą utrudniać kreatywność. 

2. Psychicznie odsuń się od swojej obecnej lokalizacji. 

Wyobraź sobie, jak zareagowałaby inna osoba, gdyby znalazła się w tej samej sytuacji. Wyobraź sobie, jak różne sytuacje będą trwać, gdy radzisz sobie z tym samym problemem. Aplikację w różnych ustawieniach można również wykonać; a następnie dostosować rozwiązanie do bieżącego ustawienia. 

3. Niech twoja wyobraźnia szaleje. 

Ćwiczcie wyobraźnię. Modyfikacja może wywołać kreatywność, ponieważ widzisz rzeczy w innym świetle. Można też próbować wyolbrzymiać lub myśleć o skrajnościach, czy to powiększeniu, czy minimalizacji czegoś. Myślenie o możliwych różnicach między tymi dwoma sytuacjami może wytworzyć pomysły. To jest ostateczne ćwiczenie mózgu. 

4. Twoje miejsce na pocieszenie. 

Środowisko musi być właściwe. Powinieneś mieć miejsce, gdzie możesz się skupić bez niepotrzebnego przeszkadzania, abyś mógł poświęcić problemowi swoją pełną uwagę. To powinno rozciągnąć się na ludzi, z którymi jesteś. Masz tendencję do lepszego w czymś, kiedy jesteś z podobnie myślącymi ludźmi. Mówiąc prościej, spędzaj czas z kreatywnymi ludźmi, aby zwiększyć swoje zdolności twórcze. 

Przez większość czasu ludzie są bardziej kreatywni, gdy są z ludźmi, którzy robią to samo. Stwierdzono również, że jeśli chcesz być bardziej kreatywny, powinieneś spróbować spędzać czas z kreatywnymi ludźmi. 

5. Czas, czas, czas. 

Nie możesz spieszyć się z kreatywnością. Pośpiech nie pomaga w odpływie pomysłów. Twój umysł ma tendencję do wchodzenia w stan lekkiego nieładu, kiedy próbujesz wymusić rzeczy. Badania pokazują, że wyniki uzyskane w tym stanie są na ogół niewystarczające. Jeśli masz mało czasu, trzymaj listę działań takich jak ta blisko siebie. Przejrzyj każde z działań i wykonaj każde z nich. Daj mu czas.

6. Uzyskaj pomoc ... przekazuj swoje pomysły innym. 

Inne spojrzenie na problem może pomóc. Jeszcze lepiej, wiele różnych poglądów! Nigdy nie wstydź się zapytać. Różnorodność jest bardzo pomocna w związku z kreatywnością. Zorganizuj burzę mózgów. Spontaniczne generowanie nowych pomysłów pomaga w formułowaniu kolejnych pomysłów. Produkty burzy mózgów mogą być surowcem do budowy idei. 

Pamiętaj, że w burzy mózgów przestrzegane są 4 Zasady, aby odnieść sukces:
  • Nie powinno być krytyki. Krytyka utrudnia swobodny przepływ idei. Może to zostać przełożone do zakończenia sesji. 
  • Zachęcamy do łączenia i / lub modyfikowania pomysłów.
  • Ilość jest preferowana niż jakość w burzy mózgów.
  • Dziwne lub dziwne pomysły są zachęcane.
To tylko kilka pomysłów na pobudzenie kreatywności. Można je dostosować do każdej osoby. Duża ich część należy do ciebie. Jak pomysłowy możesz być? Jak bardzo jesteś Otwarta? Usuń granice ze swojego umysłu, a przekonasz się, że Twoja kreatywność wzrośnie.

Posting Komentar untuk "Sposoby na pobudzenie kreatywności"