Lompat ke konten Lompat ke sidebar Lompat ke footer

Wyznaczanie Celów I Jak Osiągać Cele - Porady Trenera Życiowego

Wyznaczanie Celów I Jak Osiągać Cele - Porady Trenera Życiowego

Cele - mamy relacje miłość-nienawiść z celami. Kochamy ich, ponieważ są one tak wspaniałym pomysłem i są doskonałym sposobem na zmotywowanie nas do osiągnięcia, a następnie do oceny naszego postępu; ale nienawidzimy ich, ponieważ przez większość czasu nie są objęci i po prostu nas frustrują. Nie tak powinny wyglądać cele! 

Będąc trenerem życiowym od wielu lat, chciałbym zaproponować kilka prostych i praktycznych technik, w jaki sposób możesz wyznaczać cele, które możesz osiągnąć! Po tym wszystkim, co dobrego jest cel, jeśli nie jest to coś, co można osiągnąć? 

Life Coach wskazówka nr 1 - musisz tego chcieć! 

Po pierwsze-nie zawracaj sobie głowy wyznaczaniem celów dla rzeczy, których tak naprawdę nie chcesz. Na przykład: jeśli twój partner mówi, że chcesz rzucić palenie lub schudnąć, ale nie chcesz, po co nawet trudzić się ustalaniem tego jako celu. Jeśli Twoje cele nie są czymś, co osobiście chcesz osiągnąć, i nie są one istotne dla Ciebie, jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces – ponieważ w głębi duszy tak naprawdę nie chcesz. 

Określ swoje cele w pozytywny sposób – cel zawsze powinien być czymś, co chcesz mieć lub zmienić. Nie rzeczy, które ty lub ktoś inny uważasz, że powinieneś. 

Zawsze zadawaj sobie pytania w skali od 1 do 10, przy czym 10 oznacza całkowite zaangażowanie, a 1 zero zaangażowania. Jak bardzo zależy ci na osiągnięciu celu? Jeśli jest mniej niż 8, możesz rozważyć ponownie cel. 

Life Coach wskazówka nr 2-Focus 

Zacznij od małego. Wybierz dwa lub trzy obszary, nad którymi chcesz pracować. Zbyt wielu ludzi mówi do siebie: "chcę zrobić to, i to, i to, i to ..." i kończy się niczym! Większość tego, co robisz w ciągu dnia, można zrobić bez dużego wysiłku umysłowego, ale zmiana nie jest jedną z nich. Więc postaraj się skupić na kilku rzeczach. W ten sposób możesz odnieść sukces w zidentyfikowanych obszarach. Oto niektóre aspekty Twojego życia, o których chciałbyś pomyśleć: fizyczne, intelektualne, emocjonalne, duchowe, finansowe i relacje. Co jest pierwszą rzeczą na twojej liście? Inni mogą pójść później, ale na razie, powinieneś skupić się na dwóch lub trzech, nie więcej. 

Life Coach wskazówka nr 3-gole-długie i krótkie 

Więc chcesz schudnąć 50 funtów? Dobrze. Na dłuższą metę. Ale na razie, myśl krótkoterminowo. Nie myśl o zrzuceniu 50 funtów do lutego. Pomyśl o zrzuceniu 10 funtów do 1 października. 

To robi dwie rzeczy. Po pierwsze, to sprawia, że to pilne i pilne. Zamiast mówić: "mam jeszcze 6 miesięcy, aby stracić 50 funtów "(6 miesięcy szybko znika w 2 miesiące, w jeden miesiąc – z 50 funtów nadal bezpiecznie na miejscu!) twój pierwszy cel jest tylko kilka tygodni, więc musisz zacząć. Jest to o wiele bardziej skuteczne pod względem osiągnięcia celu. Po drugie, gdy osiągniesz te mniejsze cele (Twoje mini-kamienie milowe!), osiągasz sukces, co daje Ci regularną motywację i zachętę do dalszego działania. 

Porada Life Coach nr 4-spraw, aby było to możliwe 

Zamiast mówić: "mam zamiar rzucić moje 20 palenie dziennie nawyk od razu" zmień to na: "mam zamiar palić nie więcej niż 15 dziennie przez tydzień, następnie 10 W następnym tygodniu i tak dalej."Daj sobie małe zwycięstwa trochę na raz. O wiele łatwiej jest osiągnąć wiele mniejszych celów, które składają się na duży cel – zamiast starać się o duży cel od razu! 

Life Coach wskazówka nr 5 - nagradzaj się po drodze 

Kiedy stracisz 10 funtów do 1 października, idź i zamów sobie dużą mokkę z kremem z Costa (tylko jeden!), a następnie wrócić do celu na 1 listopada. to dodaje trochę zabawy z powrotem do procesu samokontroli i samodyscypliny. Będziesz czekał i cieszył się nagrodą, a kiedy będzie ciężko, powiesz takie rzeczy, jak: "jeszcze dwa tygodnie i tylko dwa kilogramy do stracenia" itp. 

Porada Life Coach nr 6 - bądź konkretny ze swoją osią czasu 

Nie mów tylko: "zamierzam schudnąć 10 funtów."Powiedz:" stracę 10 funtów do 1 grudnia. "w ten sposób, kiedy zaczniesz być kuszony do czekoladek Thorntona w połowie listopada - pod pozorem kupowania wczesnych świątecznych prezentów dla innych ludzi, możesz powiedzieć:" nie ma mowy, tylko 5 funtów więcej iść w ciągu trzech tygodni i nie zamierzam spieprzyć to teraz." 

Life Coach wskazówka nr 7-umieść go tam, gdzie możesz go zobaczyć 

Utrzymuj swój cel w głowie przez cały czas. Zamiast pozwolić sobie "zapomnieć", że próbujesz schudnąć, zamawiając duży kawałek sernika, wizualne przypomnienie pomoże Ci wybrać coś trochę po lżejszej stronie, ale jednocześnie utrzymując się na dobrej drodze-mając ciasto i jedząc je! To pomoże Ci pokonać swoje pragnienie i pozostać skupionym. 

Umieść swój cel w dowolnym miejscu, w którym zobaczysz go regularnie, np. w lodówce lub lustrze, na drzwiach szafy – wiesz, gdzie jest najlepiej, musisz być w stanie zobaczyć go regularnie przez cały dzień. 

Life Coach wskazówka nr 8-zachęcanie, szacunek i odpowiedzialność 

Wyjaśnij przyjacielowi lub członkowi rodziny, jaki jest twój cel, w tym ramy czasowe, aby mógł ci w tym pomóc.

Ta osoba powinna regularnie pytać, jak się masz itp.? Powinni Cię pociągać do odpowiedzialności, ale jednocześnie motywować i zachęcać. Oczywiście muszą być zachęcającym typem! (Jeśli nie, zapytaj kogoś innego, kto jest) jeśli to dmuchasz, może Ci to powiedzieć, ale w tym samym czasie możesz powiedzieć coś w stylu: "dobrze, to jest w porządku, to jest zrobione teraz, nie przejmuj się, tylko wróć do tego jutro."Jeśli dobrze sobie radzisz, mogą powiedzieć:" doskonała, dobra robota itp. " i sprawić, że poczujesz się świetnie. 

Porada Life Coach nr 9-napisz (a następnie zgarnij) korzyści 

Jeśli próbujesz schudnąć Twoje korzyści mogą wyglądać tak: czuć się lepiej, lepsza samoocena, dłuższe życie, ubrania są bardziej komfortowe, większy wybór sklepów z odzieżą do zakupów, twój mąż mówi, że wyglądasz 25 ponownie i tak dalej. Rzucenie palenia może wyglądać tak: świeży oddech, koniec z brązowymi palcami, mniej zmarszczek na twarzy, koniec z czerwonymi oczami, koniec z śmierdzącymi ubraniami, dłuższe życie, a żona nie zmusi mnie do spędzania dwóch godzin dziennie na ganku w ulewnym deszczu! Tworząc listę będziesz mógł zobaczyć, co będziesz korzystać z realizacji swojego celu. 

Ponownie dobrym pomysłem jest, gdy pomyślisz o tych korzyściach, aby zapisać je wraz ze swoim celem (na lodówce, lustrze itp.), aby podczas codziennego przeglądu celu zobaczyć również korzyści z jego osiągnięcia. 

Life Coach wskazówka nr 10 - Udało ci się-nagradzaj siebie! 

Może to być wszystko-duże lub małe. Jeśli upuściłeś pięćdziesiąt funtów, naprawdę zafunduj sobie, planuj wyjść i kupić sobie tę sukienkę w rozmiarze 12, za którą zawsze tęskniłeś – a następnie nosić ją z dumą. 

Zawrzyj umowę z partnerem lub przyjacielem, że jeśli osiągniesz swój cel, zabiorą Cię na posiłek lub i rozpieszczą. 

Cokolwiek planujesz, uczyń to osobistym, przyjemnym i pożądanym dla ciebie, więc będziesz na to czekał. 

Nie przegap tej części - jest to jeden z najważniejszych bitów. Pomoże Ci utrzymać motywację, gdy zmagasz się z problemami i da ci coś przyjemnego do osiągnięcia. 

Upewnij się, że nagradzać siebie za całą swoją ciężką pracę! 

Pamiętajcie - bramki nie są tylko dla piłkarzy! Są też dla nas prawdziwymi ludźmi!

Posting Komentar untuk "Wyznaczanie Celów I Jak Osiągać Cele - Porady Trenera Życiowego"